A Formula Student East a tervezéstől az üzleti környezetig mindenre felkészíti a résztvevőket

A Formula Student East a tervezéstől az üzleti környezetig mindenre felkészíti a résztvevőket
2022. 08. 10., 20:23

A régió legnagyobb nemzetközi konstrukciós mérnökversenye, a Formula Student East szinte mindenre felkészíti a résztvevőket, a tervezéstől a kivitelezésen keresztül a jármű irányításáig, teszteléséig, és az egész üzleti környezetet létrehozásáig – mondta a technológiai és ipari miniszter a verseny szerdai sajtónapján közzétett videóüzenetében.

Palkovics László a Hungaroringen hatodik alkalommal, augusztus 8-12. között megrendezett Formula Student East nemzetközi hallgatói konstrukciós verseny fővédnökeként arról beszélt, hogy az autómobilitás jövőjével kapcsolatban hasonló döntések előtt áll a világ, mint 100 évvel ezelőtt, amikor az volt a kérdés, hogy az elektromos vagy a belsőégésű motoroké legyen a jövő, és a belsőégésű motorok győztek.

Elmondta: az elektromos hajtás az elmúlt évtizedekben erőteljesen teret nyert, amit jórészt a környezeti terhelés csökkentésének igénye indolkol. Vannak ugyanakkor olyan technológiák, amelyeket nem szabad elfelejteni – ilyen a belsőégésű motor is –, amelynek fejlesztésében és gyártásában különleges képességei vannak Európának.

Palkovics László emlékeztetett: egy héttel ezelőtt az EU környezetvédelmi tanácsa úgy döntött, még ad esélyt a belsőégésű motoroknak, amennyiben a következő időszakban sikerül karbonsemleges, szintetikus vagy bioüzemanyagokat fejleszteni. A Formula Student East verseny számára ez pozitív fordulat, megnőtt általa a verseny jelentősége. A magyar kormány ugyanis elkötelezett a hasonló fejlesztésekkel szemben, ezért a továbbiakban is támogatni fogja a versenyt.

A Formula Student East versenyen az idén 22 ország 84 csapata, köztük 5 magyar alakulat vesz részt saját fejlesztésű járműveikkel, belsőégésű, elektromos és önvezető kategóriában. (TIM)

(Fotó: MTI/Bruzák Noémi)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Egyetlen vállalkozás sem építi fel önmagát, és a legfőbb erőforrása a vezető, aki – pláne egy új üzlet megalapozása közben – sajátos támogatást igényel. A többféle vállalkozás- és vezetőfejlesztő tréninget szervező SEED Alapítvány az ügyvezető igazgató szerint még frissebb módszerekkel, gyakorló vállalkozókkal mentorálja a kezdőket. Lakatosné Lukács Zsuzsanna ebben az epizódban világít rá, hányféle teendő van egy üzleti ötlettel, mire az működő vállalkozássá alakul. Ezen az úton tereli végig az újdonsült cégeket a RajtUp programjuk is.
Ebben az epizódban Pataki Tamás, a Canon Business Development Managere segítségével mutatjuk be, hogy milyen eszközök és mesterséges intelligencia megoldások lehetnek az orvosok segítségére – már nem is a jövőben, hanem akár napjainkban. Az elöregedő társadalmakban egyre több pácienst kell ellátnia az egészségügynek, így olyan technológiák nélkül, amiket például a Canon Medical Solutions képalkotó rendszerei nyújtanak, egyre nehezebb megfelelő számú és pontosságú diagnózist felállítani. De mi köze mindennek a ReCaptcha internet-felhasználó azonosításhoz és az önvezető autókhoz? Ez is kiderül a beszélgetésből.
2023. 10. 25., 09:33
epizód: 2023 / 16   |   hossz: 24:08
Az országos munkaerőhiány nagyon jól leszűkíthető adott gazdasági szegmensekre, és nem feltétlenül az elvándorlás okozza - mondta a BizniszPlusz podcastnak Somodi Bettina. A Beck and Partners nemzetközi HR tanácsadó cég üzletágvezetője szerint egy jó szabályozással a külföldi munkavállalók is szépen belesimulhatnának a rendszerbe, és kellenek, mert a nehéz fizikai munkahelyeket a magyarok már évek óta nem töltik be. A szakemberrel azt is megfejtettük, miért és milyen szempontok fontosak a ma már jóval bátrabban váltó munkaerőnek, különösen a fiataloknak.

  NÉPSZERŰ HÍREK

  Rovathírek: GUSTO

A gamay a jelek szerint 129-szer izgalmasabb fajta a portugizinél, még akkor is, ha anno Merész Fülöp, Burgundia hercege hitvány fajtának titulálta és irtotta, mintha gyomnövény volna.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS