Meghaladta a kétezret a kifizetések száma a március végén záruló vállalati e-autó programban, de a 30 milliárd forintos keretösszeg több mint egyharmadára még szerződést sem kötöttek.
A nyertes vállalkozások eddig összesen közel 8,8 milliárd forintot kaptak kézhez több mint 2260 elektromos gépkocsi megvásárlásához – tájékoztatott Facebook-bejegyzésében az Energiaügyi Minisztérium. A kifizetésekkel rendelkező projektek alapján a legnépszerűbb márka a BYD 527 darabbal, a típusok rangsorát pedig a Tesla Model Y vezeti 313 darabbal.
Az uniós forrásból biztosított 30 milliárd forintos keretösszegből járművenként 2,8–4 millió forint támogatás kérhető céges autóflották zöldítéséhez, klímabarát személygépkocsik, kisteherautók és kisbuszok megvásárlásához. Egy gazdasági társaság (a foglalkoztatottak számának függvényében) 2,8–64 millió forintot kaphat.A lehetőség március végéig áll nyitva a hazai vállalkozások előtt. Eddig közel 5300 cég igényelt összesen több mint 24 milliárd forintot mintegy 6200 jármű megvételéhez. A támogatási szerződéseket 4200 pályázóval kötötték meg, 19,2 milliárd forint összértékben.
Megjelent az egyik legfontosabb hazai gazdaságfejlesztési eszköz, az egyedi kormánydöntéssel nyújtható támogatások módosított feltételrendszere, amely ismét számos könnyítéssel segíti a vállalkozásokat, és minden korábbinál több lehetőséget biztosít a hagyományos magyar újító szellemnek és az ötletből értéket teremtő kutatás-fejlesztési tevékenység kibontakozásának – hívja fel a figyelmet a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség.
A paksi atomerőmű bővítésének keretében megkezdődött a hatodik blokkhoz szükséges reaktortartály gyártása Oroszországban, és ezzel párhuzamosan az ötödik blokk turbinájának első elemeit is gyártani kezdték Franciaországban – jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.