Meghaladta a kétezret a kifizetések száma a március végén záruló vállalati e-autó programban, de a 30 milliárd forintos keretösszeg több mint egyharmadára még szerződést sem kötöttek.
A nyertes vállalkozások eddig összesen közel 8,8 milliárd forintot kaptak kézhez több mint 2260 elektromos gépkocsi megvásárlásához – tájékoztatott Facebook-bejegyzésében az Energiaügyi Minisztérium. A kifizetésekkel rendelkező projektek alapján a legnépszerűbb márka a BYD 527 darabbal, a típusok rangsorát pedig a Tesla Model Y vezeti 313 darabbal.
Az uniós forrásból biztosított 30 milliárd forintos keretösszegből járművenként 2,8–4 millió forint támogatás kérhető céges autóflották zöldítéséhez, klímabarát személygépkocsik, kisteherautók és kisbuszok megvásárlásához. Egy gazdasági társaság (a foglalkoztatottak számának függvényében) 2,8–64 millió forintot kaphat.A lehetőség március végéig áll nyitva a hazai vállalkozások előtt. Eddig közel 5300 cég igényelt összesen több mint 24 milliárd forintot mintegy 6200 jármű megvételéhez. A támogatási szerződéseket 4200 pályázóval kötötték meg, 19,2 milliárd forint összértékben.
A magyar gazdaság ismét egy stratégiai ágazatban, az orvostechnikai és gyógyszeripari szektort érintő fejlesztésekkel erősödik – szögezte le Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója, a SCHOTT Hungary Kft. tisztatérrel felszerelt gyártócsarnokának alapkőletételén, Lukácsházán. A gyógyszeripari üveg csomagolóanyagok gyártásával foglalkozó vállalat egy időben három új beruházást indított el összesen közel 100 milliárd forint értékben.
A Paksi Atomerőmű középtávú karbantartási tervének megfelelően június 6-tól megkezdődik, a 4. blokk 2025. évi karbantartása, amely a fűtőelemek üzemszerű cseréjével összekötött tervszerű karbantartási tevékenységeket foglalja magában – tájékoztatott az Országos Atomenergia Hivatal (OAH).