A beérkezett igénylések összege meghaladta a 20 milliárd forintot a hazai cégek flottáinak zöldítését ösztönző kiírásban – tájékoztatott az Energiaügyi Minisztérium.
A több mint 4300 jelentkező közül mintegy 3400 gazdasági társaság megítélt támogatással és megkötött szerződéssel rendelkezik. A 30 milliárdos teljes forrásmennyiség több mint fele ezzel már gazdára talált. A nyertesek nagyjából harmadának mostanra ki is fizettek összesen 4,7 milliárd forintot – olvasható a tárca Facbook-oldalán közzétett bejegyzésben.
A tárca legutóbb november 27-én adott helyzetjelentést, amely szerint addig 4200 cég igényelt forrást összesen 5005 tisztán elektromos hajtású személygépkocsi, kisteherautó vagy kisbusz beszerzéséhez, a beérkezett kérelmek pedig együtt a 30 milliárd forintos teljes keretösszeg „közel kétharmadát” fedték le.
A programban tisztán elektromos személygépkocsi, kisteherautó vagy kisbusz vásárlásához kérhetnek járművenként 2,8–4 millió forint állami hozzájárulást a hazai vállalatok. A lehívható összeg a járműkategóriához és az akkumulátor teljesítményéhez, a támogatható darabszám pedig a foglalkoztatotti létszámhoz igazodik. Egy cégre összesen akár 64 millió forint pályázati forrás juthat.
Az érdeklődést a minisztérium tájékoztatása szerint élénkítette a részvételi feltételek október végi könnyítése, amely szerint a 2022-ben alapított gazdasági társaságok is indulhatnak, bevételi elvárás nélkül és akkor is, ha kérelmüket korábban valamiért visszavonták. A jelentkezők és az igényelt járművek száma, a kért támogatási összeg a módosítás óta a megelőző azonos időszakhoz képest egyaránt másfélszeresére nőtt.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.