Az NKFI Alapból meghirdetett „A magyar-török alkalmazott kutatás-fejlesztési együttműködési programban való magyar részvétel támogatása” című (2022-1.2.6-TÉT-IPARI-TR) felhívás esetében a támogatási kérelmek benyújtásának határideje 2022. augusztus 31. 16:00 órára módosult.
A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból meghirdetett pályázati felhívás célja:
– a magyar-török kutatás-fejlesztési együttműködések ösztönzése,
– a magyar vállalatok piacképességének növelése,
– a magyar szerepvállalás erősítése nemzetközi szinten,
– a kutatói és ipari szféra KFI együttműködésének ösztönzése innovatív piac-közeli projektek támogatásával, amely révén prototípus vagy új termék, technológia, szolgáltatás fejlesztésére kerül sor,
– nemzetközi K+F projektekben való részvétel hazai hasznosulásának elősegítése.
A támogatási kérelmet a www.palyazat.gov.hu oldalon keresztül elérhető Pályázati e-ügyintézés felületen történő bejelentkezést követően, on-line pályázati kitöltő programmal kell elkészíteni. A kitöltő programban véglegesített támogatási kérelemhez az Útmutatóban leírt módon csatolni kell a kérelem elektronikus benyújtását hitelesítő, cégszerűen aláírt (hitelesített) nyilatkozatot is.
A támogatási kérelmek (elektronikus) benyújtása a kitöltő program élesítésétől 2022. augusztus 31. 16:00-ig lehetséges.
A projekt legalább két magyar és két török partner előzetesen egyeztetett nemzetközi konzorciumi együttműködésével valósulhat meg. Mindkét országban elvárás, hogy vállalkozások/ipari szereplők és felsőoktatási intézmények/kutatóintézetek együttműködése valósuljon meg a nemzeti konzorciumokban. A felhívásra támogatási kérelem kizárólag konzorcium formájában nyújtható be.
Támogatási kérelmet nyújthatnak be a Magyarországon székhellyel vagy az Európai Gazdasági Térség területén székhellyel és Magyarországon fiókteleppel rendelkező jogi személyek az alábbiak szerint:
– jogi személyiségű vállalkozások, nonprofit gazdasági társaságok és egyéb gazdasági szervezetek, amelyek legalább egy lezárt, jóváhagyott, teljes üzleti évvel rendelkeznek, kettős könyvvitelt vezetnek és nem tartoznak a KATA hatálya alá;
– államilag elismert egyházi vagy magán felsőoktatási intézmények, amelyek a 651/2014/EU bizottsági rendelet 2. cikk 83. pontja szerint kutató-tudásközvetítő szervezetnek minősülnek;
– a kiírás szerinti költségvetési szervek és költségvetési rend szerint gazdálkodó szervek, amelyek a 651/2014/EU bizottsági rendelet 2. cikk 83. pontja szerint kutató-tudásközvetítő szervezetnek minősülnek.
Önállóan támogatható tevékenységek: alkalmazott (ipari) kutatás, kísérleti fejlesztés.
Önállóan nem támogatható tevékenységek: eszközök és immateriális javak beszerzése, nyilvánosság biztosítása, projektkoordináció, piacra jutás, iparjogvédelem, általános költségek, utazáshoz kapcsolódó költségek.
A projekt futamideje: maximum 36 hónap.
Rendelkezésre álló teljes pályázati keretösszeg: 400 millió forint.
A támogatásban részesülő támogatási kérelmek várható száma 6-7 darab. E szám indikatív jellegű, a támogatást igénylők által igényelt és elnyert támogatás függvényében változhat.
Támogatási kérelmenként az igényelhető vissza nem térítendő támogatás összege minimum 20 millió Ft, maximum 70 millió forint.
További részletek és letölthető dokumentumok az NKFIH honlapján.
A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.
A kormány felmentést kért a Paks II. beruházás számára az előző amerikai adminisztráció által „politikai bosszúból” meghozott szankciók alól, amelyek nehezítik a beruházás előrehaladását – tájékoztatott Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.