December 6-tól február 28-ig lehet pályázni az új, nagyvállalati fókuszterületi innovációs programra – jelentette be Bódis László, a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára pénteki sajtótájékoztatóján.
Pályázatot nyújthatnak be magyarországi nagyvállalkozások önállóan vagy – kis- és középvállalkozásokkal együttműködésben – konzorciumi formában. Egyetem vagy kutatóintézet bevonása kötelező a programba.
A pályázat keretösszege 15 milliárd forint, egy projekt minimum 1,5, legfeljebb 3 milliárd forintra pályázhat, a támogatás intenzitása 50 százalék körül alakul. A felhívás a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal honlapján érhető el, a pályázatok február 28-ig nyújthatók be. A döntések a pályázatokról várhatóan tavasz végén, nyár elején születhetnek meg. A nagyvállalati fókuszterületi innovációs programban a Neumann János program három fókuszterületére, a digitális átállás, a zöld átállás és az egészséges élet területére vonatkozó pályázatokat várnak.
A stratégiai cél ezen pályázat esetében az egyetemek, a kutatóintézetek és a vállalati szektor összekapcsolása – hangsúlyozta Bódis, hozzáfűzve, hogy olyan fejlesztéseket kívánnak támogatni, ahol szorosan együtt dolgoznak a nagyvállalkozások és az egyetemi, kutatóintézeti csoportok.
A programnak két alprogramja lesz elérhető. Az egyik egy ipari termékfejlesztési alprogram, amelynek célja, hogy új, innovatív termékszolgáltatás és technológia kerüljön kifejlesztésre és piacra a következő években. A másik egy tudás- és kapacitásbővítő alprogram, amely azt szolgálja, hogy olyan hosszú távú együttműködések alakuljanak ki a nagyvállalatok és az egyetemek között, amelyek akár 3–5–8–10 éven át tudják folyamatosan táplálni a nagyvállalatok innovációs folyamatait. (MTI)
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
A tartály legösszetettebb formájú csonkzónái elkészültek; a csonkgyűrűk és a további fő elemek egyenként elvégzett minőségügyi átvétele után azok további megmunkálására és a tartály összeállítására az AEM-Technologies volgodonszki gyárában kerül sor.