Effekt 2030: Indul a vállalati felelősségvállalási és fenntarthatósági programok idei megmérettetése

2021. 06. 10., 11:31

A hazai piacon működő felelős cégek idén is pályázhatnak az Effekt 2030 – A közösségi befektetések díjára. A rangos szakmai elismerésben minden évben azok a példaértékű vállalati felelősségvállalási és fenntarthatósági programok részesülnek, amelyek mérhető, kimutatható pozitív változásokat eredményeznek a társadalom és a környezet szempontjából.

Az Effekteam Egyesület másfél évtizede dolgozik együttműködésben a felelős hazai vállalatokkal a hatékony környezeti és társadalmi befektetések elősegítése érdekében. A szervezet által meghirdetett Effekt 2030 díj célja is elsősorban az, hogy elismerje és minél szélesebb körben megismertesse az üzleti szektor szereplőinek társadalmi felelősségvállalási és fenntarthatósági kezdeményezéseit, egyúttal arra ösztönözze őket, hogy közösségi befektetéseik során tartsák szem előtt a mérhető, kimutatható hatások, pozitív változások szempontjait.

„A vállalatok idehaza mindig is aktív részesei voltak a felelősségvállalási és fenntarthatósági kezdeményezéseknek, és az immár több mint egy éve tartó koronavírus-válság még inkább rávilágított arra, hogy a felelős cégeknek milyen fontos szerepük van a gazdasági, társadalmi és környezeti problémák kezelésében, illetve a mostanihoz hasonló jövőbeni krízisek megelőzésében. Ezért is lényeges, hogy nagyobb figyelmet és elismerést kapjon ezeknek a szervezeteknek a tevékenysége” – hangsúlyozta dr. Molnár Klára, a díjat meghirdető Effekteam Egyesület igazgatója.

Az idei díjra 2021. május 25. és július 26. között pályázhatnak a Magyarországon működő nagyvállalatok, kis- és középvállalkozások, startup cégek, valamint az általuk létrehozott vállalati alapítványok. Nevezni lehet az ENSZ fenntartható fejlődési céljaival (Sustainable Development Goals, SDG-k) összhangban kialakított négy általános kategóriában: Esélyteremtő üzlet, Jövő gazdasága, Zöld egyensúly és Mindenki társadalma. Ezek mellett idén is megmaradnak a járványhelyzetre tekintettel 2020-ban bevezetett speciális, COVID-19 megoldások a közösségért kategóriák: Példamutató munkáltató, Felelős partner, Kiemelkedő támogató és Értékes termék/szolgáltatás.

A beérkező pályázatokat öttagú szakmai zsűri bírálja el. A testület tagjai: Matolay Réka PhD, egyetemi docens, Budapesti Corvinus Egyetem; Nagy Bálint lapigazgató, Pénzcentrum.hu, Agrárszektor, HelloVidék; Pogány Éda Glória üzleti fenntarthatósági vezető, Syngenta, Kelet-Európa; Schubauer Krisztina elnökségi tag, Effekteam, és CSR szakértő, Futuremind; Szabó Gyula kuratóriumi elnök, Ökoszolgálat Magyarország. Az értékelés során a közösség, hatás, jövő dimenziói mentén vizsgálják a pályázati programok kölcsönösségét, mérhető eredményeit és innovatív szemléletét.

A szakmai zsűri szeptember 13-ig dönt a nyertesekről, illetve a kategóriánként shortlistre kerülő pályázatokról. Ez utóbbiakra a nagyközönség is leadhatja szavazatait és kiválaszthatja az idei Közönségdíjas programot. Az eredményhirdetésre és a díjak átadására október 1-jén kerül sor az Effekteam Egyesület által szervezett szakmai konferencia keretében.

Az idei pályázat részletei és a korábbi győztes programokkal kapcsolatos információk az Effekteam honlapján olvashatók.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024-11-21 08:21:23
Ismét meghirdették az Országos Fiatal Vállalkozói Díjat, a kategóriája egyik legnagyobb presztízsű szakmai elismerését. Az elmúlt időszakban jelentős bővülésen átesett Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége (FIVOSZ) a díjat november 29-én a mesterséges intelligencia sötét oldalát is taglaló Fiatal Vállalkozók Hete Karrier-és Üzleti Show zárórendezvényén adja át.
2024-11-20 08:20:00
Amennyiben a végrehajtási eljárásban lefoglalják az adós ingatlanát, akkor az ingatlanra vonatkozó végrehajtás fontos lépése az ingatlan becsértékének megállapítása. Miért fontos, hogy mi lesz az ingatlan becsértéke? Mit tehetnek az érintettek, ha a becsértékkel nem értenek egyet? A kérdésekre dr. Szabó Gergely ügyvéd válaszol.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A nyugdíjpénztárak vagyona nem várt mértékben gyarapodott az idén – jelezte az Önkéntes Pénztárak Országos Szövetsége (ÖPOSZ), amely szerint az öngondoskodók korábban egyetlen esztendő harmadik negyedében sem tettek félre olyan magas összeget egészségügyi és nyugdíjcélra, mint 2024-ben. Dr. Kravalik Gábor, az ÖPOSZ főtitkára ebben az epizódban vezeti le a kedvező tendencia okait, azt, hogy milyen motivációs tényezők vezettek a remek eredményhez, valamint azt is, hogy milyen módon és melyik korosztály pénzügyi tudatosságát lehetne még növelni.
2024. 11. 06., 09:35
epizód: 2024 / 21   |   hossz: 28:39
Az I. Nyílt Magyar Sommelier Bajnokság „Best Young Sommelier” kategóriájának idei győztese, Novák Dávid örömmel kampányol a borfogyasztás mint kulináris élmény mellett, hiszen egy jól kiválasztott ital új dimenzióval gazdagítja az étkezést. Az ízek és aromák összjátékának ismeretéhez hatalmas elméleti tudás kell, de az igazi kihívás az, hogy ráérezzen a vendég személyes preferenciáira. A VIRTU Restaurant sommelier-je cukrász múltjából és külföldi tapasztalataiból merítve vált profivá, pedig még csak a húszas éveit tapossa. Ebben az epizódban e különleges szakma szépségeiről és a borfogyasztás szertartásáról is mesél.
Bár a magyarok európai összehasonlításban is tudatosan kötnek lakásbiztosítást, akadnak fontos apróságok a szerződésekben, amelyeket kifelejtenek. A kisebb, de baj esetén drága hibákra a hazai árvizek során keletkezett károk még jobban ráirányították a figyelmet. Árvízre továbbra sem, vagy csak szigorú kikötések mentén lehet biztosítást találni, viszont más természeti katasztrófák kapcsán nagyot menthet egy jó szerződés – hívta fel a figyelmet a PBA Insura Zrt. vezérigazgatója. Dr. Kozma Gábor ebben az epizódban tisztázza a természeti katasztrófákból eredő károk közötti fontos különbségeket és elmondja, mit nem kellene kifelejteni a szerződésekből, hogy nagyobb biztonságban tudjuk ingó és ingatlan vagyonunkat.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS