Effekt 2030: Indul a vállalati felelősségvállalási és fenntarthatósági programok idei megmérettetése

2021. 06. 10., 11:31

A hazai piacon működő felelős cégek idén is pályázhatnak az Effekt 2030 – A közösségi befektetések díjára. A rangos szakmai elismerésben minden évben azok a példaértékű vállalati felelősségvállalási és fenntarthatósági programok részesülnek, amelyek mérhető, kimutatható pozitív változásokat eredményeznek a társadalom és a környezet szempontjából.

Az Effekteam Egyesület másfél évtizede dolgozik együttműködésben a felelős hazai vállalatokkal a hatékony környezeti és társadalmi befektetések elősegítése érdekében. A szervezet által meghirdetett Effekt 2030 díj célja is elsősorban az, hogy elismerje és minél szélesebb körben megismertesse az üzleti szektor szereplőinek társadalmi felelősségvállalási és fenntarthatósági kezdeményezéseit, egyúttal arra ösztönözze őket, hogy közösségi befektetéseik során tartsák szem előtt a mérhető, kimutatható hatások, pozitív változások szempontjait.

„A vállalatok idehaza mindig is aktív részesei voltak a felelősségvállalási és fenntarthatósági kezdeményezéseknek, és az immár több mint egy éve tartó koronavírus-válság még inkább rávilágított arra, hogy a felelős cégeknek milyen fontos szerepük van a gazdasági, társadalmi és környezeti problémák kezelésében, illetve a mostanihoz hasonló jövőbeni krízisek megelőzésében. Ezért is lényeges, hogy nagyobb figyelmet és elismerést kapjon ezeknek a szervezeteknek a tevékenysége” – hangsúlyozta dr. Molnár Klára, a díjat meghirdető Effekteam Egyesület igazgatója.

Az idei díjra 2021. május 25. és július 26. között pályázhatnak a Magyarországon működő nagyvállalatok, kis- és középvállalkozások, startup cégek, valamint az általuk létrehozott vállalati alapítványok. Nevezni lehet az ENSZ fenntartható fejlődési céljaival (Sustainable Development Goals, SDG-k) összhangban kialakított négy általános kategóriában: Esélyteremtő üzlet, Jövő gazdasága, Zöld egyensúly és Mindenki társadalma. Ezek mellett idén is megmaradnak a járványhelyzetre tekintettel 2020-ban bevezetett speciális, COVID-19 megoldások a közösségért kategóriák: Példamutató munkáltató, Felelős partner, Kiemelkedő támogató és Értékes termék/szolgáltatás.

A beérkező pályázatokat öttagú szakmai zsűri bírálja el. A testület tagjai: Matolay Réka PhD, egyetemi docens, Budapesti Corvinus Egyetem; Nagy Bálint lapigazgató, Pénzcentrum.hu, Agrárszektor, HelloVidék; Pogány Éda Glória üzleti fenntarthatósági vezető, Syngenta, Kelet-Európa; Schubauer Krisztina elnökségi tag, Effekteam, és CSR szakértő, Futuremind; Szabó Gyula kuratóriumi elnök, Ökoszolgálat Magyarország. Az értékelés során a közösség, hatás, jövő dimenziói mentén vizsgálják a pályázati programok kölcsönösségét, mérhető eredményeit és innovatív szemléletét.

A szakmai zsűri szeptember 13-ig dönt a nyertesekről, illetve a kategóriánként shortlistre kerülő pályázatokról. Ez utóbbiakra a nagyközönség is leadhatja szavazatait és kiválaszthatja az idei Közönségdíjas programot. Az eredményhirdetésre és a díjak átadására október 1-jén kerül sor az Effekteam Egyesület által szervezett szakmai konferencia keretében.

Az idei pályázat részletei és a korábbi győztes programokkal kapcsolatos információk az Effekteam honlapján olvashatók.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 05. 16., 14:10
Az Európai Unió Bírósága által 2024. május 16-án meghozott döntés (C-746/22) szerint ellentétes az Unió jogával az a magyar szabály, amely nem engedi meg a külföldi adózóknak az áfa-visszatérítési eljárásokban, hogy irataikat akár a másodfokú (fellebbezési) eljárásban is beadhassák.
2024-05-17 13:10:00
„A Kúria talán legfontosabb lépése annak rögzítése volt, hogy a bíróságnak nem elég konkrétumok nélkül, általánosságban megfogalmazott okokból mérsékelni a perköltséget, mert ez sérti a felek tisztességes eljáráshoz fűződő jogát.”

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Miközben a világ e-személyautó gyártói egyre élesedő versenyt vívnak a vásárlók kegyeiért, nem szabad elfelejteni, hogy a közlekedés károsanyag-kibocsátásának jelentős részéért a teherfuvarozás felel. Egyre több középtávú áruszállítást és utolsó mérföldes kézbesítést kiszolgáló depó elektrifikálja a járműflottáját és alakít ki hozzá megfelelő infrastruktúrát, ám nagyon nem mindegy, hogy az üzemeltetés mennyire tud hatékony és gazdaságos lenni – mutat rá ebben az epizódban Négyesi Szilárd, a Siemens Zrt. szakértője.
Újabb különleges hazai vállalkozás, az Ország Söre szavazást alapító Beerselection mutatkozik be a csatornán. A budapesti sörszaküzletbe hetente több tucatnyi újdonság érkezik, köztük akár olyan különlegességekkel, amelyekből egyszerre csak pár darab érhető el az egész országban. A sörkultúra hazai terjesztése fontos küldetés a tulajdonosoknak, hiszen akár 800-féle sörstílus létezik, miközben a legtöbb ember egyedül a lágert ismeri fel. A magyar sörrajongók által idén összeállított recept sorsáról, a kissé elhasznált „kézműves” kifejezés mögötti igazságról, illetve arról, hogy miért érdemes szaküzletben venni a sört a nagy áruházak helyett, Bárkai Péter mesél a BeerSelectiontől. Az ügyvezető persze igazságot tesz az örök, csapolt, palackozott, vagy dobozos kérdésben is...
Az egészségpénztári befizetések ugyan nem a legelsők a fontossági sorrendben, amire félre akarunk tenni, de előkelő helyre kúsztak fel az utóbbi években Magyarországon. Annak ellenére, hogy milyen kedvező – és a közhiedelemmel ellentétben elérhető – megoldásokat nyújtanak a magáncélú megtakarítások, a magyar társadalom iszonyatos összeget fizet ki zsebből a magánegészségügyben. Dr. Kravalik Gábor, az Önkéntes Pénztárak Országos Szövetségének elnöke az ÖPOSZ legutóbbi közvélemény-kutatási eredményei nyomán vázolja honfitársaink hozzáállását a kérdéshez és egyértelmű választ ad rá, hogy hogyan járhatnánk jobban, ha tudatosabban tennénk félre. Fontos: akár havi párezer forintnak is van értelme, sőt!

  NÉPSZERŰ HÍREK

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS