Okosraktár megoldás kifejlesztésén dolgozik konzorciumban a szállítmányozási- és logisztikai profilú győri Quehenberger Logistics HU Kft. és a logisztikai innovációval foglalkozó kecskeméti Evotrex Zrt.
A két cég a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) Plusz keretében nyert, mintegy 318 millió forint európai uniós támogatásból, és több mint 253 millió forint saját forrásból valósítja meg.
Ujszászi Ferenc, a Quehenberger Logistics HU Kft. ügyvezető igazgatója elmondta: a közel három éves projekt célja egy okosraktár megoldás kifejlesztése és bevezetése a hazai, illetve a nemzetközi raktárlogisztikai piacra, amely az Ipar 4.0 alapú technológiákra alapozva képes az anyagmozgatási és tárhelykezelési folyamatokat nyomon követhető, kontrollálható és optimalizálható szolgáltatási keretrendszerbe foglalni.
A raktározási folyamatok minőségének és hatékonyságának növeléséhez alapvetően szükséges a munkafolyamatok követhetősége, hogy a kritikus pontokon az időben be lehessen avatkozni. Ehhez szükséges a különféle eseményekről (hőmérséklet, rázkódás, esés), az árumozgatási pozíciókról az információk begyűjtése, feldolgozása. Az ügyvezető szerint olyan technológiák bevezetésében gondolkodnak, melyek jelentős beruházások és átalakítások nélkül, a meglévő emberi erőforrásokra támaszkodva alkalmazhatók.
A projekt során egy olyan raktárlogisztikai szolgáltatáscsomagot dolgoznak ki, amely saját fejlesztésű, infrastruktúra nélküli beltéri helymeghatározási és mozgáselemzési IoT rendszerre alapozva képes nagy kiterjedésű raktárrendszerekben kellően pontos (1 méter alatti) 3D-s, szoftveresen skálázódó és költséghatékony helyfüggő okosraktár szolgáltatásokat nyújtani.
A megvalósuló okosraktár szolgáltatások részét képezik az árumozgatásban részt vevő egységek követése és monitorozása; a ki- és berakodási folyamatok tervezhetőségének és követésének támogatása; az árumozgatás hatékonyságának növelése és a csökkenthető forgalmi torlódások – mondta el Ujszászi Ferenc. (MTI)
Idén már ötödik alkalommal rendezték meg Az Év Szaloncukra versenyt, amin az összes hazai szaloncukrokat gyártó cukrászda és gyártó szaloncukrai ringbe szállhattak.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.