Máris csökkent a munkanélküliség Ausztriában

2020. 06. 17., 11:00

Ausztriában június 15-étől enyhültek a koronavírus-járvány miatt elrendelt korlátozások a vendéglátóhelyeken és a szállodákban.

A vendéglátóhelyek a jelenlegi 23 óra helyett éjjel egyig tarthatnak majd nyitva. A vendégek számára nem lesz kötelező a szájmaszk viselése az éttermekben és a szállodákban, és az egy asztalnál tartózkodó vendégek számát is a vendéglátóhelyek határozhatják meg – olvasható a Gusto-n.

A vendéglátóhelyek feljegyezhetik a vendégek nevét, így egy esetleges koronavírus-fertőzés esetén könnyebben megakadályozhatják a vírus továbbterjedését.

Elisabeth Köstinger turisztikai miniszter lényegesnek nevezte, hogy biztosítsák a vendéglátóhelyek és a szálláshelyek működésének folytonosságát.

Emlékeztetett arra, hogy a szálláshelyek május végi újranyitása óta 18 ezerrel csökkent a munkanélküliek száma, így ők jelenleg 492 616-an vannak. Kiemelte, hogy a munkanélküliek száma a vendéglátás és a szállodaipar területén csökkent a legnagyobb mértékben; az ágazatban az utóbbi egy hétben hatezren találtak munkát.

Május vége óta 200 ezerrel csökkent a részmunkaidőben foglalkoztatottak száma, ők ismét teljes munkaidőben dolgoznak.

Az osztrák kormány még májusban 500 millió eurós segélycsomagot hirdetett a vendéglátóipar és a turizmus talpra állítására.

Gernot Blümel pénzügyminiszter akkor arról számolt be, hogy a vendéglátó- és a szálláshelyek jelentős adókedvezményeket kapnak, egyebek mellett júliustól a jelenlegi 20 százalékról 10 százalékra csökkentik a nem alkoholtartalmú italok áfáját.

Ezzel az intézkedéssel akár 200 millió euró kiadástól tehermentesíthetik az ágazatot. Ausztriában a kormány támogatásával a vendéglátó- és a szállodaipar valamennyi dolgozója számára lehetővé teszik a koronavírus-teszt elvégzését. Ennek során derült ki szerdán, hogy a Tirol tartományban található Kitzbühel egyik szállodai alkalmazottja megfertőződött.

A nőnek nem voltak tünetei, kollegáival és a vendégekkel nem került szorosabb kapcsolatba. A hatóság ennek ellenére elrendelte a többi 12 dolgozó és a 15 vendég koronavírus-tesztjének elvégzését.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS