A Nemzetközi Valutaalap közgazdászai szerint a dolgozók legalább 15 százalék veszítheti el munkáját a koronavírus-járvány miatt, a turizmusban még ennél is magasabb az arány.
A koronavírus-járvány miatt leginkább azok a munkahelyek vannak veszélyben, amelyek személyes jelenlétet igényelnek a munkahelyen – a növekedés.hu-n.
Azok, akik valamilyen okból nem tudnak távmunkát végezni, a járvány miatt veszélyt jelentenek a vállalkozások számára.
Az IMF szakértői a szervezet 189 tagja közül 35 ország adatait elemezték. Becslésük szerint akár 100 millió munkavállaló állása veszélyeztetett, mert nem dolgozhatnak home office-ban.
A távmunka sokkal könnyebb például Norvégiában és Szingapúrban, mint Törökországban, Chilében, Mexikóban, Ecuadorban és Peruban, azért, mert a legtöbb feltörekvő és fejlődő ország háztartásának több mint felében nincs otthoni számítógépe.
A vendéglátásban és a turizmusban, illetve a kereskedelemben dolgozó 20 millió ember különösen nagy veszélyben van, mert az ő munkájuk nem végezhető otthonról.
Az a tény, hogy a fiatalok és a felsőfokú végzettséggel nem rendelkezőket fenyegeti leginkább a munkanélküliség réme, felerősítheti a generációk közötti egyenlőtlenségeket, ellentéteket is.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.