Miközben számtalan nagy cégnél tömeges leépítésbe kezdtek, a Netflix más utat választ.
„Világszerte minden egyes forgó produkciónk leállt. Ilyen még soha nem fordult elő” – jellemezte a helyzetet Ted Sarandos, a Netflix tartalomigazgatója.
Ettől még nem lesz fennakadás a programkínálatban, mert jó előre betáraztak már készen álló vagy utómunkára váró filmekkel a következő hónapokra – írja a Kreatív Online.
Sarandos szerint a nézettségi adatokon jól látszik, hogy több időt töltenek tévé előtt a családok ebben az időszakban, de hozzátette, úgy véli, ez minden tartalomszolgáltatóra igaz.
A tartalomigazgató bejelentette, hogy a streamingcsatorna 100 millió dolláros segélycsomagot hozott létre, amellyel elsősorban azoknak kívánnak segíteni, akik a produkciókban dolgoznak.
„Szó van itt többek között villanyszerelőkről, ácsokról, sofőrökről is. Ez a csapat a Netflix segítségére volt a jó időszakban, most pedig mi szeretnénk segíteni átvészelni ezt a nehéz időszakot” – mondta Sarandos.
15 millió dollárt utalnak azoknak az Egyesült Államokon kívüli országok csapatainak, ahol nagy számban dolgoznak netflixes produkciókon, és anyagilag támogatják a vírus elleni harcot.
A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.
A kormány felmentést kért a Paks II. beruházás számára az előző amerikai adminisztráció által „politikai bosszúból” meghozott szankciók alól, amelyek nehezítik a beruházás előrehaladását – tájékoztatott Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.