Az MFB Csoporthoz tartozó Hiventurestől kapott 365 millió forint befektetést a CodersRank debreceni startup, amely a globális IT recruitment piac megreformálásra készül.
Fejlesztőt toborozni egyre nehezebb: becslések szerint csak Magyarországon 30 ezer fejlesztő hiányzik a munkaerőpiacról. Ezt tapasztalta meg saját bőrén az Innonic Startup Stúdió is, mely 2017-ben kezdett alternatív megoldások után kutatni, s amelyből később megszületett a CodersRank.
A startup a szoftverfejlesztők digitális lábnyoma, illetve valós munkája alapján készít teljeskörű, 360-fokos profilokat. Így akár különböző tesztek, interjúk nélkül is megállapítható, hogy egy fejlesztő mennyire tapasztalt (CV használat nélkül). Mindez a fejlesztők számára is hasznos, hiszen a valós képnek köszönhetően valóban releváns ajánlatokkal találkozhatnak. A tervek szerint a jövőben akár személyre szabott képzési, kapcsolatépítési lehetőségekkel is bővül majd az oldal. Ezáltal a CodersRank hosszútávon képes támogatni a fejlesztők szakmai fejlődését, ami egyben a csapat missziója is.
A projekt potenciálját mi sem bizonyíthatja jobban, hogy már rögtön az indulását követően megnyerte a debreceni Get In The Ring startup versenyt, majd később a Central European Startup Awards versenyén az év startupjának választották.
A CodersRank népszerűsége leginkább abban rejlik, hogy az IT toborzók le vannak maradva abban a tekintetben, hogy még mindig a LinkedInen, illetve önéletrajz alapján próbálják szűrni a fejlesztőket. Így pedig nagyon nehéz dolguk van, hiszen ezzel kevés információt lehet megtudni a fejlesztők valós tudásáról. Plusz külön nehezítő tényező, hogy a statisztikák alapján a fejlesztők csupán 16 százaléka keres aktívan állást, többségük passzívan van jelen a munkaerőpiacon.
A CodersRank indulása óta már több mint 18 ezer fejlesztő hozta létre saját profilját, a világ minden tájáról. A hosszútávú cél az, hogy ez a szám 1,5 millióra nőjön. Erre pedig most minden lehetőségük megvan, köszönhetően az MFB csoporthoz tartozó Hiventurestől kapott 365 millió forintos befektetésnek.
A tőkebefektetésből a fejlesztések felgyorsítása a cél, továbbá a közeljövőben egy olyan toborzói portál elindítása, ahol a tech cégek megtalálhatják a számukra legalkalmasabb jelentkezőket, a jelenlegi piaci megoldásokhoz képest sokkal olcsóbban és hatékonyabban.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.