Eddig fogadja idén a mintákat a Nébih borászati laborja

2023. 11. 22., 19:40

A Nébih Budaörsi úti telephelyén december 8. és január 2. között rekonstrukciós munkálatok zajlanak majd. A hivatal felhívja az ügyfelei figyelmét, hogy 2023-ban lezárt vizsgálatra kizárólag a november 24-ig beérkezett minták esetén lesz lehetőség, a pezsgők esetében pedig rendhagyó eljárásrend lép életbe.

A folyamatos stabil munkavégzés biztosítása érdekében az ivóvíz és tűzi vízhálózat átfogó felújítására kerül sor a Nébih Budaörsi úti telephelyén, amely a borászati laboratóriumi részleget is érinti. A laboratóriumi munkavégzés, valamint a mintaátvétel szüneteltetésével is járó munkálatok, az ügyforgalom figyelembevételével, az év végi időszakban történnek.

A Nébih értesíti az ügyfeleit, hogy a minták leadására az alábbi helyszíneken lesz lehetőség:

• december 8-ig: 1118 Budapest, Higany u. 2.,
• december 9. és 18. között: 1095 Budapest, Mester utca 81.

A laboratórium a borászati és egyéb alkoholos termékek esetén kizárólag a november 24-ig beérkezett minták vizsgálatait tudja még az idei évben elvégezni!

A közelgő ünnepi időszakra való tekintettel a pezsgő, minőségi pezsgő, valamint az illatos minőségi pezsgők forgalomba hozatala kapcsán a Nébih rendhagyó eljárásrendet vezet be.

E termékkör kérelmeit a november 24. után beérkezett minták esetén az alábbi paraméterek eredményeit tartalmazó (akár nem akkreditált) laboratóriumi jegyzőkönyvvel tudja a laboratórium befogadni:

• tényleges alkoholtartalom;
• összes cukortartalom: glükózban, fruktózban, szacharózban kifejezve;
• összes savtartalom (g/l borkősavban kifejezve);
• illósavtartalom (g/l ecetsavban kifejezve);
• összes kén-dioxid-tartalom (mg/l);
• szén-dioxid (túlnyomás barban 20 °C-on).

Az érzékszervi vizsgálat továbbra is a Nébih laboratóriumában történik. Ezek alapján kerül sor a forgalomba hozatali azonosító kiadására.

A hivatal január 3-tól újra a megszokott rend szerint várja majd ügyfeleit!

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS