Milliárdokból újult meg öt SPAR áruház

2018. 11. 30., 09:00

A kiskereskedelmi vállalat idén ősszel két budapesti és három vidéki üzletét korszerűsítette. A SPAR Magyarország modernizációs programja keretében megújult áruházai korszerű környezetben, új szolgáltatásokkal várják a vásárlókat.

„Ebben az évben is folytatjuk modernizációs programunkat, áruházaink korszerűsítését, idén ősszel két budapesti, valamint egy soproni, egy lenti és egy pécsi szupermarketünk újult meg összesen több mint 2,3 milliárd forintból. A vállalat 2018 során 23 milliárd forintot fordít beruházásokra: az új egységek építésére és a meglévők modernizálására. A célunk, hogy vásárlóinknak – a bővülő árukészlet mellett – minden üzletünkben 21. századi szolgáltatásokat és vásárlási élményt kínáljunk” – mondta Maczelka Márk, a SPAR kommunikációs vezetője.

Lenti város lakói október 4-től vásárolhatnak újra a szupermarketben. A 350 millió forintos beruházásnak köszönhetően az újragondolt üzletben önkiszolgáló kasszák segítik a gyors bevásárlást. A lenti szupermarketben 29 munkatárs gondoskodik a vásárlók minőségi kiszolgálásáról.

A helyi lakók egyik kedvelt SPAR üzlete a budapesti Rózsakert Bevásárlóközpontban található. A szupermarket 547 millió forintból alakult át, és október 18-án nyitotta meg kapuit. Az üzlet újdonsága a friss termékeket kínáló látványpékség és a grillpult, illetve a gazdag kínálatot bemutató „Borvilág" szekció. A vevőket az áruház 43 munkatársa segíti.

A SPAR 614 millió forintból újította meg újpesti szupermarketjét. A november 8-án újranyitott áruházban vadonatúj lett a grillpult és a látványpékség is, a polcok végére modern pénztárgépeket telepítettek. A szupermarket 25 munkavállalónak biztosít munkahelyet.

619 millió forintot fordított a SPAR soproni üzletére, amellyel stabil munkahelyet biztosít 36 munkatársának. Egy új SPAR to Go éttermet is kialakítottak ki, valamint környezetkímélő, energiatakarékos technológiákra cserélték az áruház világítási és hűtéstechnikai rendszerét.

A Pécs, uránvárosi szupermarket modernizálása 250 millió forintba került. Az üzletet önkiszolgáló gyorskasszákkal is felszerelték. A kiszolgálást 25 áruházi dolgozó látja el.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS