Így segíti a kisvállalatokat a CIB Bank és a METRO

2021. 10. 04., 14:30

A kisvállalkozások üzletmenetét támogatja az a stratégiai partnerszerződés, amely a CIB Bank és a METRO Kereskedelmi Kft. között jött létre. Az együttműködés révén az érintett vállalkozások jelentős előnyök mellett vehetik igénybe a CIB Bank pénzügyi szolgáltatásait az innovatív digitális csatornákon keresztül.

Stratégiai partneri megállapodást írt alá a CIB Bank és a magyarországi METRO áruházlánc. Az együttműködés lényege, hogy az áruházlánc kiemelt – METRO applikációval rendelkező – partnerei számára a CIB Bank kedvező számlavezetési, hitel, és kártyaelfogadói ajánlatot biztosít a megjelölt vállalkozói számlacsomagok valamelyikének igénybevétele esetén.

A METRO PARTNER+ program azzal a céllal született meg, hogy speciális szolgáltatásokat és kedvezményeket nyújtson a nagykereskedelmi áruházlánc lojális, professzionális ügyfelei számára. A METRO PARTNER+ programhoz csak digitálisan lehet csatlakozni. A program segítséget nyújt a digitalizációban, miközben hozzájárul a programhoz csatlakozók terheinek csökkentéséhez is.

Halasztott fizetés és megannyi szolgáltatás mellett, a résztvevő partnerek az éves díj ellenében kedvezményben részesülnek az áruházlánc gasztro képzéseiből, igényt tarthatnak áruházi rádiós reklámanyagok lejátszására és szakértői tanácsadásra is.

A pénzintézet és az nagykereskedelmi áruházlánc megállapodása már a teljes CIB Együttműködési Kedvezménycsomagra vonatkozik, amely magában foglalja a CIB Partner Start, CIB Partner Medium és a CIB Partner Maximum vállalkozói számlacsomagot, ezért széles körben, a legkisebb egyéni vállalkozástól az egymilliárd forint éves nettó árbevételű cégekig biztosít kedvező feltételeket az egyes banki szolgáltatásoknál.

Az áruházlánc és a pénzintézet vállalkozókat támogató együttműködése nem újkeletű: 2017 októbere és 2018 augusztusa között – a jelenleginél szűkebb keretek között – már volt példa hasonlóra: az akkori együttműködés a kisebb vállalkozásokat szólította meg azáltal, hogy a CIB Partner Start Vállalkozói Számlacsomagra vonatkoztak a kedvezmények.

„A METRO és a CIB Bank a magyar vállalkozások természetes szövetségese, a megállapodásunk pedig egy fontos lépés abba az irányba, hogy valódi, napi szinten is érzékelhető módon támogassuk a kisvállalkozásokat. Magas színvonalú szolgáltatásainkra nyújtott kedvezmények mellett professzionális és támogató hozzáállást nyújtunk, amit már megszoktak tőlünk a vállalkozó ügyfeleink. Legyen szó akár egyéni vállalkozóról, akár milliárdos árbevételű vállalatról, ez az együttműködés mindenkinek kínál előnyöket. A kedvezmények a digitális szolgáltatások használatára ösztönzik a vállalkozásokat, amely a CIB Bank számára stratégiai cél” – nyilatkozta az együttműködési megállapodás aláírását követően Fetter István, a CIB Bank Kisvállalati Divíziójának vezetője.

„A METRO PARTNER+ program kialakításánál egy exkluzív szolgáltatási csomag bevezetése volt a célunk professzionális ügyfeleink számára. A banki szolgáltatások mellett például kedvezményes mobilszolgáltatással, elsőbbségi ügyintézéssel és kedvezményes képzésekkel is támogatjuk partnereinket. Nagyon örülünk, hogy a CIB Bankkal egy újabb vállalkozókat támogató együttműködést tudunk indítani, melynek keretein belül meg tudjuk valósítani a közös céljainkat. A stratégiai megállapodásunknak köszönhetően a METRO PARTNER+ program megannyi előnye mellett olyan számlavezetési és hitelkonstrukciós csomagokkal is tudunk a partnereink számára szolgálni, amelyek segítik a mindennapi pénzügyeiket” – tette hozzá Dudás Péter, a METRO pénzügyi és számviteli osztályvezetője.

(A fotón: Fetter István és Dudás Péter)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS