Egyetemisták vacsorázhatnak az Auchan vezérigazgatójával

2020. 10. 21., 16:45

Három ország diákjai is benyújtották pályázataikat az Auchan Case Challenge üzleti esetmegoldó versenyre, így összesen 22 egyetem 645 tanulójának kiváló anyagaiból válogathatott a zsűri. Az esettanulmányi verseny olyan aktív felsőoktatási hallgatói jogviszonnyal rendelkező fiataloknak szólt, akik nyitottak voltak arra és elég merészek is, hogy egy valós munkakörnyezetben felmerülő helyzetre hozzanak új megoldásokat.

Kiderült, hogy kik az ország leginnovatívabb egyetemistái, lezárult ugyanis az Auchan és a Janus Pannonius Közgazdasági Szakkollégium közösen meghirdetett pályázata, az Auchan Case Challange üzleti esetmegoldó verseny.

A számos kiváló esettanulmányból végül tíz került a döntőbe, a HR képzések és fejlesztések témájában és az online kereskedelem területén is öt-öt csapat mérettethette meg magát. A négyfős csapatoknak 15 perc állt a rendelkezésükre, hogy meggyőzzék javaslatuk hatékonyságáról a zsűritagokat.

A döntősök már mind nyertesként távozhattak, hiszen a 10 csapat összesen 3 millió bizalompontban részesült, amelyet szabadon levásárolhatnak az Auchan áruházaiban.

Az online kereskedelemben a Babes-Bolyai Egyetem, míg a HR képzések és fejlesztések témájában a Budapesti Corvinus Egyetem és a Central European University hallgatóiból álló csapatok bizonyultak a legjobbnak, így ők fejenként egy ötalkalmas karrier coaching tanfolyamon is részt vesznek majd, illetve Dominique Ducoux, az Auchan Magyarország vezérigazgatója látja vendégül egy üzleti vacsorán.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS