Három ország diákjai is benyújtották pályázataikat az Auchan Case Challenge üzleti esetmegoldó versenyre, így összesen 22 egyetem 645 tanulójának kiváló anyagaiból válogathatott a zsűri. Az esettanulmányi verseny olyan aktív felsőoktatási hallgatói jogviszonnyal rendelkező fiataloknak szólt, akik nyitottak voltak arra és elég merészek is, hogy egy valós munkakörnyezetben felmerülő helyzetre hozzanak új megoldásokat.
Kiderült, hogy kik az ország leginnovatívabb egyetemistái, lezárult ugyanis az Auchan és a Janus Pannonius Közgazdasági Szakkollégium közösen meghirdetett pályázata, az Auchan Case Challange üzleti esetmegoldó verseny.
A számos kiváló esettanulmányból végül tíz került a döntőbe, a HR képzések és fejlesztések témájában és az online kereskedelem területén is öt-öt csapat mérettethette meg magát. A négyfős csapatoknak 15 perc állt a rendelkezésükre, hogy meggyőzzék javaslatuk hatékonyságáról a zsűritagokat.
A döntősök már mind nyertesként távozhattak, hiszen a 10 csapat összesen 3 millió bizalompontban részesült, amelyet szabadon levásárolhatnak az Auchan áruházaiban.
Az online kereskedelemben a Babes-Bolyai Egyetem, míg a HR képzések és fejlesztések témájában a Budapesti Corvinus Egyetem és a Central European University hallgatóiból álló csapatok bizonyultak a legjobbnak, így ők fejenként egy ötalkalmas karrier coaching tanfolyamon is részt vesznek majd, illetve Dominique Ducoux, az Auchan Magyarország vezérigazgatója látja vendégül egy üzleti vacsorán.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.