Fáy András díjat kapott Kovach Anton

Fáy András díjat kapott Kovach Anton
2022. 11. 02., 20:21

A hazai pénzügyi szektor fejlesztésében elért kiemelkedő teljesítményéért Fáy András díjat adományozott Kovach Antonnak az OTP Bank. Az elismerést a hitelintézet elnök-vezérigazgatója, Csányi Sándor adta át az Operaházban megrendezett ünnepségen. A Shiwaforce.com Zrt. alapítója 25 éve dolgozik olyan innovatív vállalatirányítási és menedzsment-módszertanokon, amelyekkel a cégek versenyképesek maradhatnak a folyamatosan változó környezetben.

Az OTP Bank közel 1984 óta minden évben olyan partnereinek adja át legmagasabb szakmai kitüntetését, akik kiemelkedő mértékben járultak hozzá a vállalatcsoport sikeres működéséhez.

Az egyik idei díjazott, Kovach Anton az agilis módszertanok, illetve az üzleti és technológiai alkalmazkodás egyik meghatározó hazai szakértője, aki emellett mentorként és befektetőként segíti ígéretes hazai startupok, köztük a Webshippy növekedését.

Kovach Anton 1993-ban érkezett Magyarországra Kárpátaljáról. A Budapesti Műszaki Egyetemen kezdte meg tanulmányait, de már a kollégiumi szobában vállalkozni kezdett, néhány éven belül pedig az OTP Bank és más nagyvállalatok informatikai beszállítója lett. 2005-ben alapította meg második vállalkozását, az online megoldásokkal foglalkozó Active Vision Kft-t. 2011-ben hozta létre a ShiwaForce.com Zrt.-t, ami alig tíz év alatt egy közel 3 milliárd forint árbevételű, meghatározó IT-piaci szereplővé vált, a legnagyobb pénzintézetekkel és telekommunikációs vállalatokkal együttműködve.

A szakember irányításával a vállalatnak meghatározó szerepe volt a banki digitalizáció levezénylésében is Magyarországon. Kovach Anton a Shiwaforce.com Zrt-ben meglévő részvényei tavaszi értékesítését követően az igazgatótanács tagjaként stratégiai szinten támogatja a cég további fejlődését.

„Hatalmas megtiszteltetés ez a díj, ami a karrierem egy meghatározó mérföldkövét és egyben egy új korszak kezdetét is jelenti számomra. Kárpátaljai fiatalként nagyon gyorsan kellett alkalmazkodnom egy gyökeresen más környezethez, de a kollégiumban nem is álmodtam arról, hogy negyed századdal később a hazai bankszektor Oscar-díjában részesülhetek. A jövőben is azzal szeretnék foglalkozni, hogy feltárjam, mik azok a tényezők, létező vagy még kísérleti stádiumú módszertanok, eszközök, amelyekkel a vállalatok még gyorsabban, rugalmasabban alkalmazkodhatnak az üzleti környezet változásaihoz” – hangsúlyozta Kovach Anton.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 04. 03., 15:35
„Ahhoz, hogy zökkenőmentesen beépülhessen a cég működési gyakorlatába az elektronikus számlabefogadás és -kibocsátás, rendszerszinten kell átgondolni a folyamatokat: az elektronikus számla beérkezésétől kezdve a jóváhagyási, könyvelési teendőkön át a szabályos archiválásig” – hangsúlyozza Nyári Zsolt a K-X Consulting ügyvezetője.

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Nem sokkal a lakásbiztosítási kampány után máris látszanak a legfontosabb piaci változások. Az ügyfelek jobb szolgáltatásokat és akár jelentősen alacsonyabb díjakat érhetnek el, ha legalább annyira figyelnek a lakásbiztosításukra, mint a kgfb-re. Erre Besnyő Márton, a Netrisk ügyvezető igazgatója szerint óriási szükség is van, hiszen sokan akár 10 évig érintetlenül hagyják a meglévő biztosításukat, ami idővel alkalmatlanná válik arra, hogy fedezze a károk mai helyreállítási költségeit. További tanulság, hogy évi pár ezer forinttal többért milyen remek kiegészítő szolgáltatásokhoz lehet hozzáférni.
Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS