Titkos szavazással Borsa Katát választotta elnökének a Magyar Fesztivál Szövetség százhalombattai évi rendes közgyűlésén. A testületet az elmúlt mintegy két évtizedben vezető Márta István egy alapszabály-módosítást követően tiszteletbeli elnök lett.
A több mint kétszáz tagot számláló Magyar Fesztivál Szövetség a Kárpát-medence legjelentősebb és legsokoldalúbb fesztiválszervezőit tömörítő közössége. Fontos volt, hogy olyan valaki legyen egy ilyen civil szakmai szövetség vezetője, akiben a tagság őszintén bízik – idézte Borsa Katát az MTI-hez szerdán eljuttatott közlemény.
Az új elnök szerint tapasztalataival, kapcsolataival és főleg munkájával a közösség javát tudja majd szolgálni.
A szövetség alapszabálya szerint a választott tisztségviselők mandátuma három évig érvényes, ez idő leteltével új tisztségviselőket választ a közgyűlés. A jelölési folyamat már augusztusban megkezdődött, ennek eredményeképp három elnökjelölt, négy alelnökjelölt és négy felügyelő bizottsági jelölt indult a választáson. A szövetséget 2003-tól irányító Márta István nem indult a megmérettetésen.
A keddi közgyűlésen a jelöltek bemutatkozása után titkos szavazással választották elnöknek Borsa Katát, munkáját a jövőben két alelnök, Horváth László és Szigetvári József segíti a következő három évben. A felügyelőbizottságban a tagság újraválasztotta Gál Gábort (FB elnök), Bak Lajost és Rózsa Zoltánt (FB tagok).
A tagság meghallgatta a leköszönő elnök beszámolóját az elmúlt időszak történéseiről. A gazdálkodásról szólva elhangzott, hogy a Magyar Fesztivál Szövetség évről évre erősödni tud pénzügyi tekintetben is. A közgyűlés egyhangúan fogadta el a beszámolókat, terveket.
A közgyűlés alapszabály-módosítással hozta létre a tiszteletbeli elnöki státuszt, amelyet Márta István fog betölteni. A rendezvényt a minősített fesztivál-elismerések átadása zárta. (MTI)
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.