Miért ne moshatnánk az okostelefonunk segítségével?

2021. 03. 12., 13:00

Nyugat-Európában és a világ számos országában évtizedek óta megszokottnak számít, hogy a társasházakban, lakóparkokban, kollégiumokban és kempingekben mosodák üzemelnek, valamint önműködő, önkiszolgáló mosodahálózatok érhetőek el.

Már Magyarországon is egyre többen ismerik fel ezeknek a létesítményeknek és gépeknek az előnyeit, csakhogy a hagyományos működési modellek sok esetben inkább hátráltatják, mint ösztönzik az embereket a szolgáltatás igénybevételére. Erre talált ki egy izgalmas megoldást a nagy múltú német vállalat, melynek segítségével nálunk is megjelennek a „digitalizált mosodák”.

Mobilunkkal intézhetjük a mosást, a textíliáink tisztítását

Ma már az internet és az okoseszközök életünk szerves részét képezik, és egyre több hétköznapi tevékenységet végzünk applikációk segítségével. A Miele professzionális ipari mosó- és szárítógépei a cég fejlesztési kutatóközpontja által megálmodott és megvalósított appWash digitális szolgáltatással együtt olyan megoldást nyújtanak, ami a mai ember számára vonzóvá teszi a mosodák igénybevételét. Bármilyen mosodáról is legyen szó – működjön lakóparkban, kollégiumban vagy vállalkozásként –, a szolgáltatás egy applikáción keresztül lesz elérhető, így akár a mobilunkról is intézhetjük a tisztítást.

„Egyre nagyobb az érdeklődés az ilyen mosodák iránt, és ma már nem csak a külföldiek keresik, hanem a fiatalok – főleg egyetemisták – is kezdik használni” – mondta Huber Anikó, a Mielemed MPM Kft. kereskedelmi és pénzügyi vezetője.

Az appWash alkalmazás megmutatja a felhasználóknak a környéken elérhető gépeket, lefoglalhatják azokat, kiválaszthatják a kívánt mosási és szárítási programokat, és a fizetést is rendkívül egyszerűen intézhetik.

„Ma már mindent a telefonunkon intézünk, miért ne lehetne a telefonnal mosni? Az appWash technológia segítségével már ez is lehetséges! Szerencsére egyre több mosoda ismeri fel, hogy erre nekik is szükségük van, hiszen ez hatékonyabbá és egyszerűbbé teszi az egész rendszert. Az appWash Pay ráadásul elszámolja a mosodában történt összes befizetést, így ezek is egy helyen megtalálhatóak. Az app kifejezetten felhasználóbarát és megbízható, minden téren digitalizálja a mosoda vezérlését, csökkentve ezzel a mindennapi üzemelés költségeit” – tette hozzá a szakértő.

Az újépítésű lakóparkok alaptartozéka lehet

A modern apartmanházak és lakóparkok építtetőinek is érdemes fontolóra venni, hogy a huszonegyedik században valóban korszerű, digitális megoldásokat nyújtsanak az ingatlanok iránt érdeklődőknek. A Mielemed szakértője szerint ez minden esetben kiváló üzleti lehetőség és jól megtérülő befektetés.

„Aki ilyen befektetésen gondolkozik, annak szakemberek bevonásával ingyen és bérmentve segítünk megtervezni a mosodáját. Fontos, hogy olyan helyen legyen kialakítva a rendszer, ahol megfelelő a víz és áramellátás. Ezeket a gépeket akár napi non-stop 24 órás használatra fejlesztették ki, és nagyon erős ipari alkatrészekkel szerelték fel. Az ipari készülékeit fertőtlenítő programokkal gyártja-hiszen napjainkban ez fontosabb, mint eddig bármikor” – mondta Huber Anikó.

Csúcsminőség hosszú távra

Egy mosoda sikeres üzemeltetésének alapja nem lehet más, mint a megbízható mosodai készülékek alkalmazása. Mindenképp olyan mosodatechnikai berendezésekre van szükség, amelyek makulátlan tisztaságot biztosítanak, hosszú időn keresztül, akár évtizedekig bírják az intenzív igénybevételt, és az elmaradhatatlan karbantartási munkálatok is egyszerűen elérhetők. A mosó- és szárítógépek további hatalmas előnye a készülékek toronyba történő építésének lehetősége. Egymásra helyezve a mosógép-szárítógép tornyok kis alapterületet igényelnek, így helytakarékossági szempontból is optimális választást jelentenek.

Az appWash a jövő digitális szolgáltatása, amely az egész világon a legmodernebb technológiát nyújtja a mosodák számára. A felhasználók az appWash-alkalmazást ingyenesen tölthetik le okostelefonjukra, és bárhonnan hozzáférhetnek a mosoda kínálatához.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS