Már androidos órával is fizethetnek az ügyfelek

2021. 09. 12., 14:00

Tavasz óta fizethetnek a K&H-sok az androidos okostelefonjukra telepített Google Pay (GPay) alkalmazással, szeptember 7-től pedig új távlatok nyíltak meg, hiszen a Wear OS letöltésével androidos órával is fognak tudni fizetni. A Google Pay bevezetése óta a K&H-sok 6 milliárd forintért vásároltak a Google Pay segítségével, egy-egy tranzakcióra pedig átlagosan 6200 forint jutott.

Szeptember 7-től letölthető a Google Pay Store-ból a Wear OS alkalmazás, amely segítségével a K&H ügyfelei androidos okosóráikkal is használhatják a Google Pay-t, azaz egy csuklómozdulattal tudnak fizetni – közölte a K&H.

„A lépés eredményeként még több eszköz segítségével lehet majd a kényelmes, egyszerre biztonságos készpénzmentes fizetést használni szerte Magyarországon, közelebb hozva ezzel a hazai lakosságot egy globális technológiához” – mondta Németh Balázs, a K&H innovációs vezetője.

A Google Pay-en belül olyan funkciók teszik átláthatóbbá a pénzügyeket, mint például a kereskedők lokációja alapján térképen elhelyezett tranzakciók, illetve a kártyák menedzsmentje is egyszerűsödik, az alapértelmezett kártya cseréjével együtt.

Eléggé megszerették

A K&H idén áprilisban – a magyarországi pénzintézetek közül elsőként – tette elérhetővé a Google Pay fizetést, amely gyorsan népszerűvé vált az ügyfelei körében.  A bevezetés óta eltelt öt hónap alatt 55 ezer banki ügyfél 70 ezer bankkártyát digitalizált, amely átlagosan 36 százalékos havi növekedést mutatott. Összesen 1 millió tranzakcióban 6 milliárd forintot költöttek a GPay alkalmazásával, azaz egy-egy tranzakcióra átlagosan 6200 forint jutott.

„Az okosórás fizetés, ha lehet, még egyszerűbbé teszi majd a felhasználók életét, már a táskából sem kell elővenni a telefont egy vásárlásnál. Igaz lett a mondás: csuklóból fizetünk” – tette hozzá Németh Balázs.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2023. 05. 25., 16:55
Hosszú ideje a vállalkozás világában élők is sokat tanulhattak a VOSZ Páholy első három rendezvényén, ahol a résztvevőknek lehetősége van a tanulás mellett egymás és a másik vállalkozás tevékenységének megismerésére. Nagyon készülünk az év további rendezvényeire is – mondta Micski Marianna, a VOSZ Heves vármegyei elnöke a vosz.hu-nak.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

2023. 05. 29., 17:20
epizód: 2023 / 8   |   hossz: 22:26
Az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetségének elnökével áttekintettük az építőipar első negyedévi visszaesésének okait, és arra is megkértük, hogy vázolja az ágazat továbbiakban várható sorsát. Bár nem minden szakmabeli járt rosszul az utóbbi időben, „sok pozitívumot nehezen tudna mondani“. Az elnök tisztázta a nemzeti tüzépek körül halmozódó félreértéseket, és azt is elárulta, hogy milyen modern éptőipari megoldásokat kedvelnek az embereket, illetve melyek felfutását reméli.
Dr. Baracsi Katalin internetjogászt az általa cégek kollektívái számára tartott online jogi tréningek kapcsán a legfontosabb, az embereket leginkább aggasztó problémákról kérdeztük. A szakértő maga is meglepőnek tartja, hogy hányszor találkozik olyan emberrel, aki még mindig nincs tisztában az interneten elkövethető bűncselekmények súlyával. Sőt, azzal sem, hogy online egyáltalán lehet bűnt elkövetni. Ha mindez nem lenne elég, azt is viszonylag kevesen tudják, hogy mit tehet meg a céges IT-eszközökkel és a rajta felhalmozódott adatokkal a dolgozó, illetve maga a vállalat. Utóbbi egyébként nem árt, ha jó előre leszögezi, hogy mire lehet használni a céges számítógépet és mire nem.
Ebben az epizódban bebizonyítjuk, hogy szemléletváltással sokkal olajozottabb és jóval jövedelmezőbb szervezetté válhat bármely vállalkozás. A gyengeség szemléletet felváltó erősség szemlélet megváltást jelenthet a cégeknek, akik olyan erőforrástömegre bukkannak meglévő kollektívájukban, amire jó eséllyel nem is számítottak. Arról, hogy vezetőképzéssel, csapatépítéssel és mindezek tudományosan megalapozott stratégiáival hogyan lehet sikerre ítélni egy üzletet, az [eureka] Consulting and Games fehérgalléros ügyfélkörrel dolgozó üzleti tanácsadó cég társalapítójával, Bódi Gabriellával beszélgettünk.

  NÉPSZERŰ HÍREK

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS