Az AIP Labs magyar egészségügyi innovációs cég is bekerült az ENSZ által alapított World Summit Award (WSA) döntőjébe. A WSA azokat a digitális innovációkat díjazza, amelyek nagy társadalmi hatást tudtak vagy fognak kifejteni. A döntősök 182 ENSZ-tagállam jelöltjei közül kerültek be a világ legjobbjai közé.
Magyarországról idén az egészség és jólét kategóriában az AIP Labs mesterséges intelligencia műhely által fejlesztett digitális bőrgyógyászati klinika, az AIP Derm is bekerült a legjobbak közé. A digitális klinika már elérhető a magyar, szlovák és spanyol betegek számára. A döntősök 182 ENSZ-tagállam jelöltjei közül kerültek ki a világ legjobbjai közé. A cégeket több mint 130 különböző ágazatból és régióból érkező szakértő értékelte.
Az AIP Labs azt tűzte ki célul, hogy három éven belül minden magyar orvost és ápolót személyre szabott MI asszisztenssel lát el, amely megkönnyíti a munkájukat, csökkenti az adminisztrációs terheiket, lerövidíti a várólistákat és növeli a teljes egészségügyi rendszer hatékonyságát.
A cég folyamatosan fejleszti generatív mesterséges intelligenciáit, ilyen a hamarosan elkészülő sebápolási (woundcare) panel, ami csak Magyaroroszágon 220 ezer embert érintő problémára, a krónikus, nehezen gyógyuló sebekre jelent megoldást. Kardiológiai, és az általános, orvosi és ápolói praxist segítő, MI asszisztens megoldásaik szintén hamarosan elérhetőek lesznek, miközben további orvosi szakterületeken dolgoznak a laborjukban.
A WSA zsűrije február végén az indiai Hyderabadban ül össze és választja ki a 2023-as év győztes digitális innovációit, amelyek között remélhetőleg a két magyar cég is szerepelni fog.
A díjat 2003-ban, az ENSZ információs társadalomról szóló csúcstalálkozóján alapították, azóta az Európai Unió is társfinanszírozza. A díjra az ENSZ és az UNESCO bármely tagállamának vállalatai, szervezetei vagy magánszemélyei pályázhatnak. A WSA emellett kiemelten figyel arra, hogy olyan vállalkozásokat támogasson, amik munkájukkal elősegítik az ENSZ fenntarthatósági céljait, amiben az AIP Labs által motorizált egészségügyi digitalizáció kiemelten fontos lehet. A WSA a díjon túl nemzetközi szakértőkkel és helyi eseményekkel próbálja elősegíteni az intenzív tudáscserét, illetve az innovációt.
Idén már ötödik alkalommal rendezték meg Az Év Szaloncukra versenyt, amin az összes hazai szaloncukrokat gyártó cukrászda és gyártó szaloncukrai ringbe szállhattak.
Az Országos Atomenergia Hivatal jóváhagyta a paksi atomerőmű-beruházás során „az első beton öntéséhez szükséges előzetes biztonsági jelentést”, ami a projekt újabb fontos lépése – tájékoztatott Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.