Már a 2G-s telefonok cseréjéhez is igényelhető támogatás

2022. 05. 10., 13:17

Újabb felhasználói kör élhet a lehetőséggel, hogy lecserélje a mobiltelefonját a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) készülékcsere programjában: május 9-től a 3G-képes mobiltelefonok mellett a 2G-képes készülékek cseréjére is igénybe vehető a 20 ezer forintos támogatás 4- vagy 5G-képes telefon vásárlása esetén. A hatóság a www.netrefel.hu oldalán közzétette a leggyakrabban használt 2G-képes telefonok listáját, a csere feltételei változatlanok, ezek is elérhetők az oldalon.

Az NMHH készülékcsere-programjának fő célja a lakosság által használt 3G-képes készülékek cseréjének támogatása a 3G-technológia kivezetésével párhuzamosan. A hazai távközlési szolgáltatók – nyilatkozataik alapján – a következő hónapokban fokozatosan megszüntetik 3G-szolgáltatásaikat, ami azt jelenti, hogy azok, akik 3G-képes készülékkel szeretnének mobilinternetezni, ezt a kivezetés után csak 4G- vagy 5G-képes készülékkel tudják megtenni.

A program elsődleges célja ezért a 3G-képes készülékek cseréjének támogatása. A második fázisban, nem veszélyeztetve a 3G-s érintettek cserelehetőségét, a hírközlési hatóság kiterjeszti a támogatást a 2G-képes telefonok cseréjére is, hogy azokat is közelebb hozza a digitális vívmányokhoz, akik még csak most ismerkednek ezzel a világgal.

A készülékcsere feltételei változatlanok, a tudnivalók továbbra is elérhetők a www.netrefel.hu weboldalon a leggyakoribb 2- és 3G-képes eszközök listájával, az országszerte 700 cserepontot jelölő térképpel együtt.

[cikkbanner

Az NMHH készülékcsere-programja 2022. február 14-én indult el, eddig már több ezren cserélték modernebbre készüléküket a program keretében, és jelentős azoknak az előzetesen regisztráltaknak is a száma, akik 2G-s telefonjukat váltanák korszerűbbre. A hatóság célja, hogy aktívan segítse a régi készülékek cseréjét, így támogatva a lakossági fogyasztókat a gyors és rugalmas mobilinternet lehetőségét biztosító készülékek megvételében. A mobilhálózatok fejlesztése jelenleg is zajlik: a hazai mobilszolgáltatók a közelmúltban nyilatkoztak 3G lekapcsolási terveikről.

A Magyar Telekom június 30-ig teljesen megszünteti 3G-hálózatát, a Vodafone és a Yettel májustól az ország több pontján (például a kiemelt nyaralóövezetekben) lekapcsolja 3G-s szolgáltatásait, majd ütemezetten folytatja a kivezetést. A 3G-technológia kivezetése a korlátos frekvenciakészlet szempontjából hatékonyabb spektrumhasználatot jelent, a felszabaduló frekvenciamennyiséget hosszabb távon 4G-re, 5G-re lehet majd használni. A 3G lekapcsolása mellett szóló döntésben továbbbá nem elhanyagolható a környezetvédelmi, energiatakarékossági szempont sem. (NMHH)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 04. 03., 15:35
„Ahhoz, hogy zökkenőmentesen beépülhessen a cég működési gyakorlatába az elektronikus számlabefogadás és -kibocsátás, rendszerszinten kell átgondolni a folyamatokat: az elektronikus számla beérkezésétől kezdve a jóváhagyási, könyvelési teendőkön át a szabályos archiválásig” – hangsúlyozza Nyári Zsolt a K-X Consulting ügyvezetője.
2025. 04. 02., 09:05
2025. januárban a nettó átlagkereset Romániában 5328 lej volt, ami a hónap végi lej/forint árfolyammal számolva 436 900 forintot ért; Magyarországon ugyanebben a hónapban a (kedvezmények nélkül számolt) nettó átlagbér 444 300 forint volt.

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS