Újabb Covid19 oltóanyag szállítására kötött szerződést az Európai Unió

Újabb Covid19 oltóanyag szállítására kötött szerződést az Európai Unió
2021. 11. 11., 13:49

A Valneva vállalattal kötött szerződés 2022-ben közel 27 millió Covid19 elleni vakcianaadag vásárlását teszi lehetővé az uniós tagállamok számára. A szerződés arra is lehetőséget biztosít, hogy az oltóanyagot az új variánstörzsekhez igazítsák, valamint hogy a tagállamok 2023-ban akár 33 millió további adagot rendelhessenek.

A Valnevával kötött szerződés annyit jelent, hogy bővül az Európában gyártandó oltóanyagok már most is rendelkezésre álló széles portfóliója, ideértve az AstraZeneca, a Sanofi-GSK, a Janssen Pharmaceutica NV, a BioNtech-Pfizer, a CureVac, a Moderna és a Novavax vállalattal már korábban aláírt szerződéseket. Ez a sokrétű oltóanyag-portfólió biztosítani fogja, hogy Európa megfelelően fel legyen készülve az oltásra, amint az oltóanyagok biztonságosnak és hatékonynak bizonyulnak. A tagállamok dönthetnek úgy is, hogy az oltóanyagot adományként felajánlják alacsonyabb és közepes jövedelmű országok számára, vagy átirányítják más európai országokba– olvasható a bizottság közleményében.

Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke így nyilatkozott: „A szerződés lehetővé teszi az oltóanyagok hozzáigazítását az új vírusváltozatokhoz. Széles vakciaportfóliónk segíteni fog minket abban, hogy Európában és Európán kívül egyaránt küzdjünk a koronavírus és annak variánsai ellen. A járványnak nincs vége. Aki csak teheti, oltassa be magát.”

Sztella Kiriakídisz, az egészségügyért és az élelmiszer-biztonságért felelős biztos kijelentette: „Uniós oltóanyag-stratégiánk továbbra is eredményeket hoz egy olyan időszakban, amikor a Covid19-esetek száma sajnos ismét emelkedik az EU-ban. A Valneva-vakcina széles portfóliónk újabb eleme lesz, amint az Európai Gyógyszerügynökség bebizonyosodik arról, hogy az oltóanyag biztonságos és hatékony. A tagállamokat továbbra is támogatjuk oltási erőfeszítéseikben, és az üzenet továbbra is változatlan: bízni kell a tudományban! Oltani, oltani, oltani!”

A Valneva európai biotechnológiai vállalat, amely az élő vírusból vegyi inaktiválás útján inaktivált vírusvakcinát állít elő. Ez egy hagyományos, már 60–70 éve használt oltóanyag-technológia, bevált módszerekkel és magas szintű biztonsággal. Az influenza elleni vakcinák többségéhez és számos gyermekkori védőoltás oltóanyagához is ezt a technológiát használják. Jelenleg ez az egyetlen, európai klinikai vizsgálatokban tesztelt potenciális Covid19-vakcina, amely inaktivált vírust tartalmaz.

Az új oltóanyagok beszerzéséhez a tagállamok használhatják a REACT-EU csomagot, amely az új, Next Generation EU eszköz egyik legnagyobb programjaként a válsághelyzetekre való reagálást és válságelhárítást célzó intézkedések folytatása és kiterjesztése.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS