Újabb Covid19 oltóanyag szállítására kötött szerződést az Európai Unió

Újabb Covid19 oltóanyag szállítására kötött szerződést az Európai Unió
2021. 11. 11., 13:49

A Valneva vállalattal kötött szerződés 2022-ben közel 27 millió Covid19 elleni vakcianaadag vásárlását teszi lehetővé az uniós tagállamok számára. A szerződés arra is lehetőséget biztosít, hogy az oltóanyagot az új variánstörzsekhez igazítsák, valamint hogy a tagállamok 2023-ban akár 33 millió további adagot rendelhessenek.

A Valnevával kötött szerződés annyit jelent, hogy bővül az Európában gyártandó oltóanyagok már most is rendelkezésre álló széles portfóliója, ideértve az AstraZeneca, a Sanofi-GSK, a Janssen Pharmaceutica NV, a BioNtech-Pfizer, a CureVac, a Moderna és a Novavax vállalattal már korábban aláírt szerződéseket. Ez a sokrétű oltóanyag-portfólió biztosítani fogja, hogy Európa megfelelően fel legyen készülve az oltásra, amint az oltóanyagok biztonságosnak és hatékonynak bizonyulnak. A tagállamok dönthetnek úgy is, hogy az oltóanyagot adományként felajánlják alacsonyabb és közepes jövedelmű országok számára, vagy átirányítják más európai országokba– olvasható a bizottság közleményében.

Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke így nyilatkozott: „A szerződés lehetővé teszi az oltóanyagok hozzáigazítását az új vírusváltozatokhoz. Széles vakciaportfóliónk segíteni fog minket abban, hogy Európában és Európán kívül egyaránt küzdjünk a koronavírus és annak variánsai ellen. A járványnak nincs vége. Aki csak teheti, oltassa be magát.”

Sztella Kiriakídisz, az egészségügyért és az élelmiszer-biztonságért felelős biztos kijelentette: „Uniós oltóanyag-stratégiánk továbbra is eredményeket hoz egy olyan időszakban, amikor a Covid19-esetek száma sajnos ismét emelkedik az EU-ban. A Valneva-vakcina széles portfóliónk újabb eleme lesz, amint az Európai Gyógyszerügynökség bebizonyosodik arról, hogy az oltóanyag biztonságos és hatékony. A tagállamokat továbbra is támogatjuk oltási erőfeszítéseikben, és az üzenet továbbra is változatlan: bízni kell a tudományban! Oltani, oltani, oltani!”

A Valneva európai biotechnológiai vállalat, amely az élő vírusból vegyi inaktiválás útján inaktivált vírusvakcinát állít elő. Ez egy hagyományos, már 60–70 éve használt oltóanyag-technológia, bevált módszerekkel és magas szintű biztonsággal. Az influenza elleni vakcinák többségéhez és számos gyermekkori védőoltás oltóanyagához is ezt a technológiát használják. Jelenleg ez az egyetlen, európai klinikai vizsgálatokban tesztelt potenciális Covid19-vakcina, amely inaktivált vírust tartalmaz.

Az új oltóanyagok beszerzéséhez a tagállamok használhatják a REACT-EU csomagot, amely az új, Next Generation EU eszköz egyik legnagyobb programjaként a válsághelyzetekre való reagálást és válságelhárítást célzó intézkedések folytatása és kiterjesztése.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024-09-10 22:10:22
Tudatos út a sikerhez a motiváció és a mindset erejével mottóval tart rendezvényt a BeeCorp Stúdió, amelyen Marosi László is az előadók között szerepel.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.
2024. 08. 16., 22:15
epizód: 2024 / 16   |   hossz: 22:09
Az Edinburgh-i Egyetem magyar docense nem csak azt mesélte el, hogyan vezetett az útja egy hazai egyetemről a tengerentúli Caltech-re, majd Skóciába, hanem azt is, hogy jelenlegi kutatási területe ígéretes jövőképet fest a szív- és érrendszeri betegek hatékonyabb gyógyítása számára. A kémiai és biomérnök tudós egy pakisztáni kollégájával együtt fejlesztett 3D nyomtatással készülő véreret, aminek még az alapanyagát is ők állítják elő, olcsó nyersanyagokból. A forradalmi megoldás véglegesítéséhez nemzetközi együttműködésre is nyitott tudósok szerint a találmányuk egy napon humán betegekbe is beültethető lesz, jelentősen csökkentve a fertőzések veszélyét és gyorsítva a felépülést.
Hosszútávon döbbenetesen kevés cég éli túl a generációváltást. A lehetséges megoldásokról kritikusan fontos beszélni ezekben az években, amikor nagyon nagy létszámú hazai vállalatvezető éri el a nyugdíjkorhatárt, és nem biztos, hogy van koncepciója a gyeplő átadására. Laczkó Péter, a Lawrence & Bennet tulajdonos-vezérigazgatója bemutatja, milyen alapvető stratégiákat kell alkalmazni, hogy megmeneküljenek az évtizedek alatt felépített családi vállalkozások és az élethosszig végzett munkával összeszedett örökségek. A szakembernek arra is van válasza, hogy milyen módon folytassa a munkát egy cég, ha a leköszönő vezetőt már biztosan nem követi családtag.

  Rovathírek: GUSTO

Ruprecht Lászlóval, a Stílusos Vidéki Éttermiség elnökével beszélgettünk egyebek között arról, miért érdemes ellátogatni szeptember 14-15-én Tatára, a SVÉT legnagyobb rendezvényére.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS