A CrAFt projekt keretein belül 60 európai város kap lehetőséget arra, hogy együtt dolgozzák ki és teszteljék a városi átalakulási modelleket a klímasemlegesség elérése érdekében.
A Creating Actionable Futures – CrAFt projekt az EU „New European Bauhaus (NEB)” kezdeményezésének része, amely a klímasemlegességre való átállást városi kihívásként értelmezi. Olyan kulcsfontosságú érdekelt feleket hoz össze, mint a polgárok és közösségek, ingatlantulajdonosok és bérlők, kulturális, művészeti és kreatív szektorok, egyetemek, művészeti és formatervező oktatási intézmények.
A Horizont Európa által finanszírozott projekt hozzájárul a Városi Misszió végrehajtásához, valamint támogatja a NetZeroCities platformot a városi klímaszerződések megtervezésében és megvalósításában a 60 CrAFt város tudására alapozva.
A 60 CrAFt város az Európai Kutatási és Innovációs Napok során, szeptember 29-én került kihirdetésre a „New European Bauhaus: együttműködés, közösség és kultúra az innovációért” szekcióban. Európa-szerte több mint 25 országból kerültek ki CrAFt-városok, Magyarországról összesen négy település került kiválasztásra: Békéscsaba, Budapest II. kerület, Gyöngyös, Veresegyház. A teljes lista itt érhető el.
A CrAFt városok tesztelik majd az átalakulási modelleket, megosztják azokat a CRAFt hálózat városaival, megvalósítási támogatást kapnak, és Európa-szerte a városok példaképévé válhatnak. A kiválasztott városok csatlakoznak az első három résztvevő („sandbox”) városhoz, Amszterdamhoz, Bolognához és Prágához, hogy közösen hozzanak létre és teszteljenek együttműködési irányítási modelleket a klímasemleges városátalakítás érdekében. A projekt kereteiben biztosított lehetőségeik és feladataik a következők:
– jógyakorlatok tesztelése a new european bauhaus által ihletett, együttműködésen alapuló helyi kormányzási modellekben;
– peer-to-peer környezetben való tanulás online fórumokon, fizikai találkozókon és helyszíni látogatásokon keresztül, valamint a tananyagokhoz való hozzáférés;
– következő generáció szakértői csoportokban való részvétel a diákokkal és ifjúsági közösségekkel együtt;
– személyre szabott szervezetfejlesztési támogatáshoz való hozzáférés;
– részvétel az egész európára kiterjedő craft történetmesélő kampányokban.
NFKIH
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
A tartály legösszetettebb formájú csonkzónái elkészültek; a csonkgyűrűk és a további fő elemek egyenként elvégzett minőségügyi átvétele után azok további megmunkálására és a tartály összeállítására az AEM-Technologies volgodonszki gyárában kerül sor.