Hosszú távú uniós költségvetés: „nem érhetünk el többet kevesebből”

2020. 03. 11., 10:45

Az Európai Parlament képviselői a keddi vita során bírálták, hogy a tagállamok nem készek megadni az Európai Unió előtt álló kihívások kezeléséhez szükséges forrásokat.

„Egy rossz megállapodásnál jobb, ha nincs megállapodás” – ezt hangsúlyozták az Európai Parlament képviselői az unió több évre szóló költségvetéséről szóló tagállami tárgyalások sikertelenségével kapcsolatban. A képviselők sürgették az Európai Bizottságot, hogy a 2021–2027 közötti hosszú távú költségvetés most már elkerülhetetlen késése miatt nyújtson be vészforgatókönyvet a végső kedvezményezettek – gazdálkodók, városok, régiók, diákok, kutatók, vállalatok és civil szervezetek – védelmére.

Charles Michel, az Európai Tanács elnöke (képünkön) a plenáris ülésen elismerte a február 20-21-én megrendezett csúcstalálkozó sikertelenségét. A képviselők az elnök felszólalását követően bírálták a tagállamok elé került javaslatot, amely megfogalmazásuk szerint „irrelevánssá" tette volna az uniót. A javaslatot „botrányosnak" nevezték, különösen a görög határon zajló válság és a COVID-19 kiváltotta vészhelyzet fényében, ugyanis Michel javaslata többek között a migrációval és kutatással kapcsolatos programok forrásainak megvágását is tartalmazta. (Európai Parlament)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 10. 03., 15:55
Több mint 900 jelölést mérlegelve választották ki azt a 30 művészt, sportolót, újságírót, oktatót és tudóst, akik közül tízen vehetik majd át a Prima Primissimákat és húszan a Primákat megillető kisplasztikát és az idén jelentősen megemelt pénzdíjat december 6-án a Művészetek Palotájában.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.
2024. 08. 16., 22:15
epizód: 2024 / 16   |   hossz: 22:09
Az Edinburgh-i Egyetem magyar docense nem csak azt mesélte el, hogyan vezetett az útja egy hazai egyetemről a tengerentúli Caltech-re, majd Skóciába, hanem azt is, hogy jelenlegi kutatási területe ígéretes jövőképet fest a szív- és érrendszeri betegek hatékonyabb gyógyítása számára. A kémiai és biomérnök tudós egy pakisztáni kollégájával együtt fejlesztett 3D nyomtatással készülő véreret, aminek még az alapanyagát is ők állítják elő, olcsó nyersanyagokból. A forradalmi megoldás véglegesítéséhez nemzetközi együttműködésre is nyitott tudósok szerint a találmányuk egy napon humán betegekbe is beültethető lesz, jelentősen csökkentve a fertőzések veszélyét és gyorsítva a felépülést.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS