„Európa csak akkor marad fenn, ha visszaszorítjuk azokat, akik hitelteleníteni akarják”

„Európa csak akkor marad fenn, ha visszaszorítjuk azokat, akik hitelteleníteni akarják”
2022. 09. 03., 14:13

„A világnak a legjobb formájában lévő Európára van szüksége. Szükségünk van erre a reménységre” – mondta Roberta Metsola, az Európai Parlament elnöke.

„A tagállamok azért választották Európát, mert megértették, hogy a legjobb esély a közös fellépésben van. Európát választottuk” – mondta Roberta Metsola, az Európai Parlament elnöke a 2022-es Estoril konferencián elhangzott beszédében.

Metsola elnök hangsúlyozta, hogy döntéseket kell meghozni, mégpedig gyorsan. „Európa képes az átalakulásra, de meg kell találnunk a politikai bátorságot ahhoz, hogy megtegyük a kellő lépéseket, és változtassunk. Képesek vagyunk erre [...]. Mert ha nem mi írjuk a jövőt, azt olyanok írják majd, akik merőben mást akarnak elmesélni, és a történet vége is nagyon más lesz.”

A szuverén Ukrajna elleni jogtalan invázióval kapcsolatban a következőket mondta: „Büszke vagyok Európa válaszára. Kiálltunk Ukrajna mellett, katonai segítséget, politikai és diplomáciai támogatást nyújtottunk, több millió menekültet fogadtunk be, és példátlan mértékű finanszírozást biztosítottunk. A legfontosabb politikai lépés az volt, hogy Ukrajna uniós tagjelölti státuszt kapott, mert az országnak reményre van szüksége. Ukrajna Európáért küzd, és mi nem hagyjuk cserben.”

Az infláció kezelésére irányuló intézkedésekkel kapcsolatban kifejtette: „Az embereket aggasztja, hogy ki tudják-e fizeni a számlákat, ki tudnak-e jönni a hónap végéig, és milyen világot hagynak a gyermekeikre. Európának képesnek kell lennie kezelni a kihívásokat, legyen szó megélhetési költségekről, villamosenergia-árakról, éghajlatváltozásról, honvédelemről vagy élelmezésbiztonságról. Az egyetlen út az, ha egységesek maradunk. Vannak olyan döntések, amelyeket a negatív a hatások korlátozása érdekében most kell meghoznunk: ilyen a számlák maximálása, az árképzési rendszereink korrigálása, vagy a villamos energia árának a gáztól való függetlenítése. Eközben dolgozunk a hosszú távú stratégián. Ha volt valaha szükség »több Európára«, akkor az pont itt és most van.”

„Európa csak akkor marad fenn, ha küzdünk érte. Ha nem vesszük magától értetődőnek. Ha értjük és megmagyarázzuk előnyeit. Ha visszaszorítjuk azokat, akik hitelteleníteni akarják. Ha képesek vagyunk megreformálni és újrafogalmazni projektünket” – hangsúlyozta Roberta Metsola.

Roberta Metsola beszéde itt olvasható magyarul.

Európai Parlament

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS