Budapest 44 ezer 500 forinttal maradt le Londontól

2019. 12. 12., 15:30

A közösségi közlekedésben a teljesárú havi bérletek díjait összehasonlítva London a legdrágább, ahol 54 ezer forintnak megfelelő összeget kell fizetni a bérletért. Budapest nincs a top 12-ben.

Londonban a legdrágább a közösségi közlekedés: mintegy 54 ezer forintba kerül egy havi bérlet – derül ki a Deutsche Bank jelentéséből – írja a Növekedés.hu.

A magas ár mellett Londonnak kiterjedt és hatékony a tömegközlekedési hálózata: a buszok és a könnyűpályás megoldások az utazások 37 százalékát teszik ki.

A toplista tetejére (szerencsére) nem fért fel Budapest, ahol 9.500 forintba kerül a havi bérlet, amelynek az ára 2020-ban sem változik.

Londont Dublin (39 ezer forint), Auckland (38 ezer), Tokió (37 ezer) és New York (36 ezer) követi.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Nem drága a csapatépítés, ha a dolgozók napi béréhez viszonyítjuk, de nem az étel, az ital és maga az esemény a fontos, hanem az, hogy mit hozunk ki a résztvevőkből. A látens távozóktól az elkerülhető fluktuáción át a jutalmazás-elismerés egyensúlyáig – íme, a recept ahhoz, hogy egy nyelvet beszéljen dolgozó és munkáltató. A következetes, tervszerű vállalati fejlődéshez vezető útról Kalmár Pétert, az [eureka] Consulting & Games alapító-vezérigazgatóját kérdeztük.
Egy igazán kreatív szakács, Szatmári Ferenc, alias Főzelékes Feri elárulja, hogyan építi forradalmi megoldásokkal a vállalkozását. A hartai gasztroblogger és influenszer több szakácskönyvvel a háta mögött, unokatestvérével közösen hívta életre a HIPPEACE főzelékbárt, amelynek alapjait a vásárlók is segítenek lerakni, közösségi finanszírozással. Ez az a helyzet, amikor a kedves vendég a receptet is hazaviheti az étteremből, de bőven van még újítás, amivel a franchise-ban szintén gondolkodó szakács előállt. Vigyázat, étvágygerjesztő epizód!
2023. 08. 06., 10:25
epizód: 2023 / 12   |   hossz: 28:19
Vajon hogyan vizsgázunk napjainkban stresszkezelésből és időmenedzsmentből – pont akkor, amikor a karrierünkre gazdasági nehézségek lehetnek hatással? Hogyan segíthet ezen az irányított játék, az ún. gamifikált fejlesztési folyamat, és hogyan gyógyít vele munkahelyi közösségeket, döntéshozó stratégiákat, karrier és magánélet egyensúlyában keletkezett zavarokat a „Mit játsszunk?” vlog egyik vezetője, Győri-Nádai Réka? A kreatív szakembert a vállalati soft skill tréningek és a játszva megoldható céges folyamatok sajátosságairól is faggattuk.

  NÉPSZERŰ HÍREK

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS