Itt találod az összes cikket a „lakbér” témában!
Az országos lakbérindex 18, a budapesti 15 százalékkal haladta meg a járvány előtti, 2020. januári csúcsot, reálértéken azonban 4,2, illetve 7,0 százalékkal elmaradt attól.
Budapesten átlagosan 16,5 százalékkal haladták meg a lakbérek az egy évvel korábbi szintet, ezen belül a pesti belső kerületekben volt a legnagyobb mértékű (19,2 százalék) emelkedés – tájékoztatott a statisztikai hivatal.
2021. novemberben: országosan 1,1, Budapesten 0,8 százalékkal emelkedtek a lakbérek az előző hónaphoz képest. A fővárosban a januári mélypontnál 13, az előző év azonos időszakinál 11 százalékkal drágábban lehetett lakást bérelni; a kerületcsoportok közül január óta a pesti belső kerületekben volt a legnagyobb (15 százalékos) a lakbéremelkedés – tájékoztatott a statisztikai hivatal.
2020-ban több hullámban csökkentek, majd 2021 februárjától újra növekedni kezdtek a lakbérek, 2021 szeptemberében azonban mérséklődött az áremelkedés: az előző hónaphoz mérten országosan 0,9, Budapesten 0,3 százalékkal drágultak a kiadó lakások.
Augusztusban lassult a lakbérek emelkedése: az előző hónaphoz képest országosan és a fővárosban is 1 százalék körüli mértékben – országosan 1,1, Budapesten 1,2 százalékkal – drágultak a kiadó lakások.
2021 májusában tovább folytatódott az év elejétől emelkedő trend: a kínálati lakbérek országosan 1,0, Budapesten 1,1 százalékkal nőttek az előző hónaphoz képest, azonban továbbra is elmaradtak az egy évvel ezelőtti árszinttől.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
A tartály legösszetettebb formájú csonkzónái elkészültek; a csonkgyűrűk és a további fő elemek egyenként elvégzett minőségügyi átvétele után azok további megmunkálására és a tartály összeállítására az AEM-Technologies volgodonszki gyárában kerül sor.