Itt találod az összes cikket a „kiterjesztett gyártói felelősség” témában!
A környezetvédelmi termékdíj adóbevallás benyújtásának határidejével megegyezően 2023. október 20-áig kell benyújtani az első kiterjesztett gyártói felelősségi (KGYF vagy EPR) adatszolgáltatást.
A közzétett jogszabálytervezet számos lényeges módosítást tartalmaz „A kiterjesztett gyártói felelősségi rendszer működésének részletes szabályairól” szóló 80/2023. (III. 14.) kormányrendelethez képest. A várható változások közül a leglényegesebbeket a PwC Magyarország adószakértői foglalták össze.
Versenyjogi szempontból jogsértőnek minősülhet a gyártó, illetve külföldi előállítás esetén a forgalmazó cégek által fizetendő hulladék-újrahasznosítási díjak összehangolt továbbhárítása a vevőkre – figyelmeztet a versenyhivatal.
2023. június 2-án megjelent a Magyar Közlönyben a kiterjesztett gyártói felelősségi díjtételeket előíró miniszteri rendelet.
Május 31-ig kell az érintett gyártóknak nyilvántartásba vételi kérelmet benyújtaniuk az országos hulladékgazdálkodási hatósághoz a júliustól induló új, kiterjesztett gyártói felelősségi rendszerben.
Megjelent a kiterjesztett gyártói felelősségi rendszer (extended producers responsibility, EPR) működésének részletes szabályairól szóló kormányrendelet (80/2023. (III. 14.) Korm. rendelet), amelynek értelmében 2023 júliusától kezdve a termékek gyártói viselik a pénzügyi felelősséget a hulladékkezelésért a termék teljes életciklusa során – hívja fel a figyelmet a BDO Magyarország adótanácsadói üzletága.
A HIPA munkáját és hazánk befektetési környezetét negyedik alkalommal ismerték el az Annual Investment Meeting éves kongresszusán Dubajban, idén már Európa legjobb befektetési ügynökségeként.
A paksi atomerőmű bővítésének keretében megkezdődött a hatodik blokkhoz szükséges reaktortartály gyártása Oroszországban, és ezzel párhuzamosan az ötödik blokk turbinájának első elemeit is gyártani kezdték Franciaországban – jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.