Itt találod az összes cikket a „agrárhitelezés” témában!
Az agrártárca felhívja a gazdálkodók figyelmét a Magyar Nemzeti Bank állásfoglalására, amely a fizetési moratóriumban lévő hitelek banki minősítésének eljárásáról tájékoztat.
A Bankszövetség félrevezető kommunikációt folytat az agrárhitel-moratóriummal kapcsolatban – szögezte le a gazdaságfejlesztési miniszter.
A takarmányárak drasztikus emelkedése és a sertéspiac nehézségei miatt a sertéságazat számára nyújtott intézkedéscsomag újabb eleme válik elérhetővé. Az erre vonatkozó miniszteri rendelet már megjelent.
A Magyar Bankholding tagbankjai, a Budapest Bank, az MKB Bank és a Takarékbank összesen közel 500 milliárd forintnyi hitel- és lízingállománnyal rendelkeznek az agrárszektorban, ami együttesen több mint 25 százalékos piaci részesedést jelent.
Az Erste Bank megkötötte első KKV hitelszerződését az NHP Hajrá programban. A pénzintézet 700 millió forintot biztosít egy agrárvállalkozásnak új beruházása megvalósításához, valamint támogatás előfinanszírozásra.
Az első félévben a K&H több mind 21 milliárd forint értékben kötött NHP fix hitel- és lízingszerződést. A legaktívabbak az agár- és élelmiszeripari cégek voltak.
A mezőgazdasági termelés az elmúlt években látványosan növekedett, az ágazat kibocsátása 2018-ban elérte a 2720 milliárd forintot. Ez a szám 2010-ben még csupán 1686 milliárd forint volt, így az Európai Unióban 2010 óta a magyar mezőgazdaság érte el a legerősebb növekedést – mondta Feldman Zsolt, az Agrárminisztérium mezőgazdaságért felelős államtitkára az OTP Bank agrárhitelezéssel foglalkozó sajtótájékoztatóján.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.