A vidéken élők jobban bíznak a biztosítási tanácsadókban

2020. 10. 01., 16:45

Óriási a különbség a nagyvárosi és a vidéken élő magyarok hozzáállása között, ha értékeik védelméről van szó – derül ki a Generali legújabb felméréséből. Míg a kisebb településeken élő magyarok közel kétharmada biztosítja vagyontárgyait, ez a típusú óvatosság a fővárosban csupán minden hatodik lakosra jellemző. A biztosítási ügyek intézésekor a vidéken élők inkább a személyes tanácsadást részesítik előnyben, és a döntések előtt szívesen beszélgetnek a nagy bizalmat élvező helyi tanácsadókkal. Biztosítási körkép - a vidék kontra város tengelyen.

A Generali legfrissebb reprezentatív kutatásából kiderült, hogy bár egyre nagyobb szeletet hasít az online ügyintézés a biztosítási piacon is, a magyarok kétharmada még mindig igényli a személyes tanácsadást, köztük pedig többségben (65 százalék) vannak a kisebb városok és falvak lakói. Ennek részben demográfiai okai vannak, hiszen ezeken a településeken élők átlag életkora magasabb, az idősebb korosztály tagjai pedig sokkal inkább támaszkodnak a tanácsadók segítségére (43 százalék). Emellett továbbra is óriási szakadék mutatkozik a vidékiek és a nagyvárosiak szemléletében, ha az otthonuk, az autójuk vagy a vagyonuk megóvásáról van szó.

Az autót intézzük, lakásügyekben segítséget kérünk

A Generali felmérése szerint ugyanis alapvető különbség van abban, ahogy a vidéki és a fővárosi magyarok viszonyulnak értékeikhez: a kisebb településeken lakók 61 százaléka biztosítja vagyontárgyait, miközben ez a budapestiek csupán 17 százalékára igaz. A biztosítási ügyeket intézők között ugyanakkor – nem meglepő módon - többségben vannak a jó anyagi körülmények között élők, 60 százalékuk aktív munkavállaló, átlagos nettó jövedelmük pedig közel 200 ezer forint.

A válaszadók leginkább a lakásügyekben (37 százalék), illetve a megtakarítások területén (28 százalék) szeretnek személyesen egyeztetni biztosítási tanácsadójukkal, míg legkevésbé az autókat érintő szerződések (18 százalék) megkötése előtt szorulnak segítségre.

„Ezek az eredmények egybecsengnek a tavalyi kutatásunkkal is, akkor ugyanis azt láttuk, hogy a biztosítással rendelkezők a legnagyobb arányban a lakáskároktól félnek. Nem véletlen tehát, hogy ebben a kérdésben, azaz az otthonukat érintő ügyekben szeretnek biztosra menni és szakértőhöz fordulni. Általánosságban is elmondható, hogy nagyobb figyelmet fordítunk értéktárgyainkra, mint saját egészségünkre: a megkérdezettek 46 százaléka rendelkezett személybiztosítással, míg 61 százalékuk vagyonbiztosítással” – emlékeztet Márta Róbert, a Generali Biztosító értékesítési területért felelős igazgatósági tagja.

Tanácsadók – kis település, nagy felelősség

A felmérés eredményeiből kiderült, hogy a kisvárosokban és falvakban lakók 56 százaléka intézi biztosítási ügyeit tanácsadó bevonásával, miközben ez a szám a megyeszékhelyeken 28 százalék, a fővárosban pedig mindössze 16 százalék. A kelet-magyarországiak is kiugró arányban kérnek segítséget a szakértőktől, 41 százalékuk szeret személyre szabott tippeket kapni a biztosítási szerződés megkötését megelőzően.

A Generali tapasztalatai szerint ráadásul gyökeresen eltér a tanácsadók által betöltött szerep az ország különböző régióiban: a vidéki közösségekben gyakran igazi hírességek a helyi kollégák, akik bizalmat élveznek az ügyfelek részéről.

„Az elsők között hívjuk fel új tanácsadóink figyelmét arra, hogy ez a munka nagy felelősséggel jár, és különösen igaz ez a kisebb településeken tevékenykedő munkatársainkra. Ezekben az összetartó közösségekben sokkal fontosabb szerep jut nekik, hiszen az ott élő emberek számára gyakran az ő személyük hiteles információforrást jelent biztosítási kérdésekben, sok esetben pedig egyébként is jó kapcsolatot ápolnak az ügyfelekkel. Ebben a személyes hozzáférhetőségnek is szerepe van: a tanácsadók gyakran fizikailag is központi helyen találhatók a kisvárosokban, így akár jövet-menet is el lehet intézni a biztosítási ügyeket” – hangsúlyozza Márta Róbert.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2023-12-04 22:40:00
A hivatal kilencedikként csatlakozik a blokklánc hálózathoz az EUIPO, Portugália, Észtország, Málta, Lengyelország, Olaszország, Lettország és Görögország után, így a publikus hazai adatok is ezen a rendszeren keresztül lesznek elérhetők az Európai Unió védjegy- és designoltalmi adatbázisában.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Egyetlen vállalkozás sem építi fel önmagát, és a legfőbb erőforrása a vezető, aki – pláne egy új üzlet megalapozása közben – sajátos támogatást igényel. A többféle vállalkozás- és vezetőfejlesztő tréninget szervező SEED Alapítvány az ügyvezető igazgató szerint még frissebb módszerekkel, gyakorló vállalkozókkal mentorálja a kezdőket. Lakatosné Lukács Zsuzsanna ebben az epizódban világít rá, hányféle teendő van egy üzleti ötlettel, mire az működő vállalkozássá alakul. Ezen az úton tereli végig az újdonsült cégeket a RajtUp programjuk is.
Ebben az epizódban Pataki Tamás, a Canon Business Development Managere segítségével mutatjuk be, hogy milyen eszközök és mesterséges intelligencia megoldások lehetnek az orvosok segítségére – már nem is a jövőben, hanem akár napjainkban. Az elöregedő társadalmakban egyre több pácienst kell ellátnia az egészségügynek, így olyan technológiák nélkül, amiket például a Canon Medical Solutions képalkotó rendszerei nyújtanak, egyre nehezebb megfelelő számú és pontosságú diagnózist felállítani. De mi köze mindennek a ReCaptcha internet-felhasználó azonosításhoz és az önvezető autókhoz? Ez is kiderül a beszélgetésből.
2023. 10. 25., 09:33
epizód: 2023 / 16   |   hossz: 24:08
Az országos munkaerőhiány nagyon jól leszűkíthető adott gazdasági szegmensekre, és nem feltétlenül az elvándorlás okozza - mondta a BizniszPlusz podcastnak Somodi Bettina. A Beck and Partners nemzetközi HR tanácsadó cég üzletágvezetője szerint egy jó szabályozással a külföldi munkavállalók is szépen belesimulhatnának a rendszerbe, és kellenek, mert a nehéz fizikai munkahelyeket a magyarok már évek óta nem töltik be. A szakemberrel azt is megfejtettük, miért és milyen szempontok fontosak a ma már jóval bátrabban váltó munkaerőnek, különösen a fiataloknak.

  NÉPSZERŰ HÍREK

  Rovathírek: GUSTO

A gamay a jelek szerint 129-szer izgalmasabb fajta a portugizinél, még akkor is, ha anno Merész Fülöp, Burgundia hercege hitvány fajtának titulálta és irtotta, mintha gyomnövény volna.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS