A Netrisk a cseh és szlovák piacon is tovább erősítette pozícióját

2021. 04. 14., 13:45

Tovább bővült a Netrisk-csoport kelet-közép-európai online biztosításközvetítő platformja, miután a csoport megvásárolta a cseh Porovnej24.cz és a szlovák Netfinancie.sk összehasonlító portálokat működtető társaságok 100 százalékos tulajdonrészét.

A 2011-ben alapított Porovnej24.cz a harmadik legnagyobb cseh összehasonlító portál, míg a 2006-ban alapított Netfinancie.sk a szlovák piac második legnagyobb online biztosítási brókercége.

A cseh és szlovák online közvetítői piacon is meghatározó pozíciót betöltő Klikpojišteni (a továbbaikban: Klik) társaság 2020 májusa óta a Netrisk-csoporthoz tartozik, a mostani lépéssel tehát a Netrisk jelentősen megerősítette piaci pozícióit mind Csehországban, mind Szlovákiában. A csoport a két országban a tranzakciót követően összesen már több mint 1,1 millió biztosítási szerződést kezel, nem számítva azt a 160 ezer biztosítást, amelyek a szintén a Porovnej24.cz rendszerét használó további közvetítőkhöz kapcsolódnak.

Mind a Klik, mind a Porovnej.24 és a Netfinancie transzparens díjösszehasonlítási lehetőséget kínál ügyfeleinek online portálon és irodán keresztül egyaránt. Tevékenységük kiterjed többek között a kgfb, casco, lakás- és utasbiztosítási, valamint kockázati életbiztosítási területekre, a csoport emellett Csehországban energiaszolgáltatók, hitelezéssel és egyéb pénzügyi szolgáltatásokkal foglalkozó cégek ajánlatainak összehasonlításával is foglalkozik.

„A mostani két akvizíció is meggyőző jele annak, hogy elkötelezettek vagyunk a Netrisk-csoport aktív kelet-közép-európai terjeszkedésének folytatása mellett, amelyet hazai tudásbázisunkra és tapasztalatainkra építve az előző évben kezdtünk el – hangsúlyozta Sebestyén László, a Netrisk-csoport elnöke. – A cseh és szlovák piacon folytatott tevékenységünk ennek a stratégiának kulcseleme, melynek sikerét jól jelzi a Klik folyamatos növekedése és erősösödő piaci pozíciója is.”

Zbynek Laisek, a Porovnej24-et üzemeltető L2S társaság vezérigazgatója a tranzakció kapcsán elmondta: „Nagy örömmel tölt el bennünket, hogy részévé válunk a Netrisk-csoportnak.Ez a tranzakció megerősíti, hogy az online összehasonlítási tevékenység túlmutat a nemzeti határokon, egyben biztosítja a szükséges forrásokat és támogatást is ahhoz, hogy tevékenységünk kiszélesítése révén saját piacunkon piacvezetővé váljunk.”

„Az online összehasonlító szegmens egyik térségbeli úttörőjeként örömmel csatlakozunk a Klik és az egész Netrisk-csoport közösségéhez. E szereplőkkel elsőként ismertettük meg ügyfeleinkkel az online összehasonlítás előnyeit, és erőink egyesítésével tovább gyorsíthatjuk innovációs tevékenységünket ezen a területen” – tette hozzá Vladimir Cvik, a Netfinancie.sk vezérigazgatója.

A Netrisk-csoport regionális online biztosításközvetítő platformjának kialakítása 2020-ban vette kezdetét, azt követően, hogy a bostoni székhelyű TA Associates globális növekedési magántőke-társaság megszerezte a Netrisk 75 százalékos tulajdonrészét. A korábbi többségi tulajdonos, a varsói székhelyű MCI Group közép-európai magántőke-társaság 23,7 százalékos részesedésével továbbra is a cégcsoport tulajdonosa maradt, aktívan segítve a Netrisk nemzetközi pozícióépítését.

A Netrisk-csoport a cseh és szlovák piacon való megjelenésével tavaly májusban vált regionális szinten is jelentős szereplővé, és ezt a pozícióját a biztosításközvetítői szektor határokon átívelő egyesítése révén a jövőben tovább kívánja erősíteni.

A rovat támogatója a KAVOSZ Zrt.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 04. 02., 09:05
2025. januárban a nettó átlagkereset Romániában 5328 lej volt, ami a hónap végi lej/forint árfolyammal számolva 436 900 forintot ért; Magyarországon ugyanebben a hónapban a (kedvezmények nélkül számolt) nettó átlagbér 444 300 forint volt.

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS