Szárnyal a Deloitte kockázati tőke bizalmi indexe

2021. 08. 17., 11:00

A Deloitte legfrissebb közép-európai kockázati tőke bizalmi felmérése szerint a tapasztalat, a bevált növekedési stratégiák és a javuló gazdasági kilátások növelik a bizalmat a magántőke-befektetők körében.

A felmérés azt mutatja, hogy az ágazatot nagyrészt érintetlenül hagyták az elmúlt 18 hónap eseményei, a bizalom tovább növekszik. A válaszadók csaknem harmada (30 százalék) mondja azt, hogy az új tranzakciós folyamataik felgyorsulnak, ami optimista hozzáállást mutat a gazdasággal kapcsolatos várakozások terén: 70 százalék arra számít, hogy a gazdasági helyzet javulni fog, és senki nem számít romlásra – 2007 óta ez a legoptimistább kilátás.

A válaszadók kevesebb, mint egyötöde (19 százalék) érzi úgy, hogy az elmúlt 18 hónap hatására lelassultak a növekedéssel kapcsolatos terveik, míg 43 százalék várja, hogy felgyorsuljanak a meglévő (17 százalék), illetve új (26 százalék) célpontokkal kapcsolatos M&A tranzakciói.

„Ez a rendkívül pozitív hangulat megnyugtató, bár nem meglepő. A régióban a magántőke befektetők rendelkeznek már a kellő rugalmassággal és tapasztalattal, amelyet a menedzsmentcsapatok támogatására tudnak felhasználni. Továbbra is bőségesek a finanszírozási lehetőségek, és az M&A bevált stratégiai eszközzé vált a növekedés felgyorsítására a magántőke által támogatott vállalatoknál" – mondta Csűrös Balázs, a Deloitte Pénzügyi tanácsadás üzletágának partnere.

 

Az árazások magasak, ami kihat a tranzakciókra való hajlandóságra: A válaszadók 41 százaléka szerint jelenleg drágábban lehet vállalkozásokat felvásárolni, mint 6 hónappal ezelőtt, ami négyszeres növekedésnek felel meg a téli felmérés eredményéhez képest. Valószínűleg ennek eredménye az is, hogy azoknak az aránya, akik a következő hónapokban többet terveznek eladni, mint vásárolni, a téli 6 százalékhoz képest megháromszorozódott, 19 százalékra nőtt. Ugyanakkor 72 százalékról 57 százalékra csökkent azoknak az aránya, akik várhatóan többet vásárolnak majd.

„A régió ma már a tapasztalt befektetőké, akik jelentős értéket teremtenek az általuk támogatott vállalkozásokban. A magas árazási környezet ösztönzőleg hathat a tőkekivonásra, annak ellenére, hogy a piacon vonzó vételi lehetőségek vannak” – tette hozzá Csűrös Balázs.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2023. 09. 26., 09:26
Siker volt megnyerni az első nagy ügyfeleket, a nagyobb, hosszú távú tendereket, a hazai és külföldi díjakat. A legnagyobb siker mégis az, hogy a mindennapokban azzal foglalkozhatok, ami érdekel és amit szeretek – mondta az Üzletemnek Mezei Georgina, a Morselli Employer Branding Ügynökség társalapító ügyvezetője.
2023-09-26 11:26:37
Egy Csongrád-Csanád vármegyei vágóhídon és a hozzá tartozó húsüzletben tartott ellenőrzést a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal. A vágóhídon olyan súlyos higiéniai problémákat tártak fel az ellenőrök, hogy annak tevékenységét azonnali hatállyal felfüggesztették.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Egy igazán kreatív szakács, Szatmári Ferenc, alias Főzelékes Feri elárulja, hogyan építi forradalmi megoldásokkal a vállalkozását. A hartai gasztroblogger és influenszer több szakácskönyvvel a háta mögött, unokatestvérével közösen hívta életre a HIPPEACE főzelékbárt, amelynek alapjait a vásárlók is segítenek lerakni, közösségi finanszírozással. Ez az a helyzet, amikor a kedves vendég a receptet is hazaviheti az étteremből, de bőven van még újítás, amivel a franchise-ban szintén gondolkodó szakács előállt. Vigyázat, étvágygerjesztő epizód!
2023. 09. 04., 12:00
epizód: 2023 / 13   |   hossz: 27:16
Az epizódban cégvezető- és szervezetfejlesztésről, a munkahelyi kommunikáció gyógyításáról és csapatok összehangolásáról beszélgetünk Szopkó Beatrixszal. Az [eureka] consulting üzletágvezetője 20 év szakmai tapasztalattal rendezi vállalatok működési struktúráját és konfliktushelyzeteit, vagy hozza helyre a döntések lehetséges negatív következményeit.
2023. 08. 06., 10:25
epizód: 2023 / 12   |   hossz: 28:19
Vajon hogyan vizsgázunk napjainkban stresszkezelésből és időmenedzsmentből – pont akkor, amikor a karrierünkre gazdasági nehézségek lehetnek hatással? Hogyan segíthet ezen az irányított játék, az ún. gamifikált fejlesztési folyamat, és hogyan gyógyít vele munkahelyi közösségeket, döntéshozó stratégiákat, karrier és magánélet egyensúlyában keletkezett zavarokat a „Mit játsszunk?” vlog egyik vezetője, Győri-Nádai Réka? A kreatív szakembert a vállalati soft skill tréningek és a játszva megoldható céges folyamatok sajátosságairól is faggattuk.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS