Sikeres kötvénykibocsátás a KÉSZ Csoportnál

2021. 06. 16., 13:00

22 milliárd forint értékben bocsátott ki kötvényeket a Magyar Nemzeti Bank Növekedési Kötvényprogramja keretében a KÉSZ Csoport, Magyarország egyik legnagyobb építőipari vállalatcsoportja. A keddi aukció túljegyzéssel zárult, az intézményi befektetők végül 2,61 százalékos éves átlagos hozammal vásárolták meg a fix kamatozású, 10 éves futamidejű amortizálódó kötvényeket. A 22 milliárd forintos friss tőkét a KÉSZ Csoport új beruházásokra és kapacitásbővítésére fordítja.

Sikeresen zárult a KÉSZ Csoport kötvénykibocsátása: a vállalat a Magyar Nemzeti Bank Növekedési Kötvényprogramjának keretében 20 milliárd forint értékben kínált fel kötvényeket. A keddi zártkörű kötvényaukción végül a befektetők mintegy 30 milliárd forint értékben adtak be ajánlatot, ami meghaladta a felajánlott mennyiséget és végül 22 milliárd forint értékben túljegyezték a kötvényeket.

Az intézményi befektetők 440 darab, egyenként 50 millió forint névértékű, fix kamatozású, 10 éves futamidejű, az ötödik évtől amortizálódó kötvényt vásároltak meg 2,61 százalékos éves átlagos hozammal, míg a kupon mértéke 2,8 százalék. A kötvénykibocsátás megszervezésében befektetési szolgálatóként az OTP Bank vett részt.

A Magyar Nemzeti Bank a 2019-ben elindult Növekedési Kötvényprogram (NKP) keretében 1150 milliárd forint keretösszegben a nem pénzügyi vállalatok által kibocsátott, jó, minimum B+ minősítéssel rendelkező kötvényeket vásárol. A kötvénykibocsátáshoz szükséges hitelminősítés során a KÉSZ Csoport mind vállalatként, mind pedig a kötvényre BB minősítést kapott, amivel az építőipar legjobb vállalati besorolását mondhatja magáénak.

A Cégcsoport konszolidált árbevétele 2020-ban jelentősen, mintegy 120 milliárd forintra növekedett. Vida Tamás, a KÉSZ Csoport vezérigazgatója a tranzakciót értékelve azt mondta: „A kötvénykibocsátásból befolyó friss tőkét új beruházásokra, kapacitásbővítésére és hatékonyságnövelésre fordítjuk. Ezzel is hozzájárulva a járvány miatt visszaeső gazdaság újraindításához”.

A járvány okozta gazdasági visszaesés utáni újraindulásban ugyanis fontos szerepet kaphatnak az építőipari beruházások. Az ágazat jó teljesítményét mutatja, hogy az év első negyedévében a GDP a múlt év utolsó három hónapjához viszonyítva 2 százalékkal nőtt, ezen belül az építőipar 6 százalékos növekedést mutatott. A hullámzó havi adatok ellenére szintén kedvező az építőipar jövőbeli teljesítményét nézve, hogy április végén az építőipari szerződésállomány volumene közel 13 százalékkal volt magasabb az egy évvel korábbinál.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2023. 05. 25., 16:55
Hosszú ideje a vállalkozás világában élők is sokat tanulhattak a VOSZ Páholy első három rendezvényén, ahol a résztvevőknek lehetősége van a tanulás mellett egymás és a másik vállalkozás tevékenységének megismerésére. Nagyon készülünk az év további rendezvényeire is – mondta Micski Marianna, a VOSZ Heves vármegyei elnöke a vosz.hu-nak.
2023-06-06 16:22:00
Sokan találkozhattak már az elővásárlási joggal, különösen ingatlan adásvételi szerződések esetén. Az ingatlanok néha nem pénzbeli ellenérték, hanem más ellenszolgáltatás fejében cserélnek gazdát. Ilyen esetekben élhet a jogával az elővásárlási jog jogosultja? A kérdésre dr. Szabó Gergely ügyvéd válaszol.
2023-06-06 14:22:07
A Növekedési Hitelprogram keretében folyósított zöld hitelek igénylésének lehetősége egy éve véget ért, de bizonyos bankok továbbra is fenntartanak kedvező feltételek mellett kínált „piaci zöld hiteleket” már használt ingatlan felújítása esetén is. A Credipass pénzügyi szakértői összeszedték a legfontosabb előnyöket.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

2023. 05. 29., 17:20
epizód: 2023 / 8   |   hossz: 22:26
Az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetségének elnökével áttekintettük az építőipar első negyedévi visszaesésének okait, és arra is megkértük, hogy vázolja az ágazat továbbiakban várható sorsát. Bár nem minden szakmabeli járt rosszul az utóbbi időben, „sok pozitívumot nehezen tudna mondani“. Az elnök tisztázta a nemzeti tüzépek körül halmozódó félreértéseket, és azt is elárulta, hogy milyen modern éptőipari megoldásokat kedvelnek az embereket, illetve melyek felfutását reméli.
Dr. Baracsi Katalin internetjogászt az általa cégek kollektívái számára tartott online jogi tréningek kapcsán a legfontosabb, az embereket leginkább aggasztó problémákról kérdeztük. A szakértő maga is meglepőnek tartja, hogy hányszor találkozik olyan emberrel, aki még mindig nincs tisztában az interneten elkövethető bűncselekmények súlyával. Sőt, azzal sem, hogy online egyáltalán lehet bűnt elkövetni. Ha mindez nem lenne elég, azt is viszonylag kevesen tudják, hogy mit tehet meg a céges IT-eszközökkel és a rajta felhalmozódott adatokkal a dolgozó, illetve maga a vállalat. Utóbbi egyébként nem árt, ha jó előre leszögezi, hogy mire lehet használni a céges számítógépet és mire nem.
Ebben az epizódban bebizonyítjuk, hogy szemléletváltással sokkal olajozottabb és jóval jövedelmezőbb szervezetté válhat bármely vállalkozás. A gyengeség szemléletet felváltó erősség szemlélet megváltást jelenthet a cégeknek, akik olyan erőforrástömegre bukkannak meglévő kollektívájukban, amire jó eséllyel nem is számítottak. Arról, hogy vezetőképzéssel, csapatépítéssel és mindezek tudományosan megalapozott stratégiáival hogyan lehet sikerre ítélni egy üzletet, az [eureka] Consulting and Games fehérgalléros ügyfélkörrel dolgozó üzleti tanácsadó cég társalapítójával, Bódi Gabriellával beszélgettünk.

  NÉPSZERŰ HÍREK

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS