Az amerikai piaci lehetőségekkel ismerkedett öt magyar agrár startup

2020. 05. 27., 13:00

Amerikai befektetési szakértők előtt mutatkozott be öt magyar agrárinnovációs vállalkozás. A tengerentúli piacra lépésre felkészítő HunAgriPower virtuális esemény egyik fő célja volt, hogy a magyar startupok betekintést nyerjenek az Egyesült Államok mezőgazdasági piacának működésébe, és olyan szakmai visszajelzéseket kapjanak termékeikről, szolgáltatásaikról, amelyek hozzájárulhatnak az exporttevékenységük fejlesztéséhez.

A washingtoni magyar nagykövetség Business Promotion & Development Campus (BPDC), valamint a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara NAK TechLab innovációs programjainak együttműködésében, 2020. május 26-án, kedden HunAgriPower címmel magyar innovatív mezőgazdasági cégek piacra lépését elősegítő virtuális eseményre került sor. A szervezők eredetileg egy washingtoni szakmai konferenciát terveztek májusban, ezt azonban a járványügyi helyzet miatt őszre kellett halasztani.

Az online rendezvényen Nagy István agrárminiszter mondott köszöntőt, aki beszédében a Digitális Agrár Stratégiára hívta fel a figyelmet, amely nagyban hozzájárul a versenyképesség növeléséhez. A tárcavezető azt is kiemelte, hogy a magyar agrárium 25 millió ember ellátására képes, az alapanyagok több mint nyolcvan százalékát pedig hazánkban állítjuk elő. Győrffy Balázs, a NAK elnöke beszédében a kamara NAK TechLab innovációs programjának fontosságára hívta fel a figyelmet, amely hatékonyan támogatja az agrárdigitalizáció felgyorsítását. 

A virtuális rendezvényen részt vett Ted McKinney, az amerikai agrárminisztérium miniszterhelyettese is, aki hangsúlyozta, hogy Magyarország azon országok közé tartozik a világban, melyek a technológiai megoldásokban élen járnak, a különböző technológiák pedig, melyeket a startupok alkalmaznak, képesek formálni a jövőt.

Az online konferencián a NAK TechLab program által támogatott öt hazai startup vállalkozás mutatkozhatott be: az intelligens méhkaptárt megalkotó Beebox, az egyedülálló szarvasmarhasúly-mérő alkalmazást fejlesztő Agroninja, az automatizált megoldással működő, egész évben kiemelkedő minőségű növényeket előállító bedrock.farm, a vegyszermentes, kontrollált növénytermesztés technológiáját alkalmazó Growberry, valamint a sertések betegségeinek korai felismeréséhez hozzájáruló Serket.

A hazai startup vállalkozások amerikai szakértőktől kaphattak tanácsokat: Randy Kron, az indiana állambeli Farm Bureau vezetője, az Interlink Capital Strategies pénzügyi tanácsadó cég két partnere, Alan Beard és Szamosfalvi József mind értékes visszajelzéseket adtak termékeikről, szolgáltatásaikról.

Az amerikai piacra lépést elősegítő online esemény a tervek szerint októberben folytatódik, Washingtonban, ahol a startup vállalkozásoknak immáron személyesen is lehetőségük lesz üzleti megbeszéléséket folytatni amerikai szakértőkkel és tőkealap-kezelőkkel.

A rovat támogatója a KAVOSZ Zrt.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 09. 18., 12:18
Szeptember 17-től két új, összesen 200 milliárd forint értékű felhívásra pályázhatnak a vállalkozások: a feldolgozó üzemek komplex fejlesztésének támogatása kapcsán 150 milliárd forint, míg az állattartó telepek kisebb léptékű beruházásaihoz 50 milliárd forint áll rendelkezésre.
2024. 09. 16., 18:46
17,49 euró volt az osztrák versenyszférában a medián bruttó órabér 2022-ben – tájékoztatott az osztrák statisztikai hivatal, ez a 2022. december 31-i 400 forintos euróárfolyammal számolva 7000 forintnak felel meg. A „villamosenergia-, gáz-, gőzellátás, légkondicionálás” ágazatban dolgozók kerestek a legjobban, ahol 27,12 euró volt a medián órabér.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.
2024. 08. 16., 22:15
epizód: 2024 / 16   |   hossz: 22:09
Az Edinburgh-i Egyetem magyar docense nem csak azt mesélte el, hogyan vezetett az útja egy hazai egyetemről a tengerentúli Caltech-re, majd Skóciába, hanem azt is, hogy jelenlegi kutatási területe ígéretes jövőképet fest a szív- és érrendszeri betegek hatékonyabb gyógyítása számára. A kémiai és biomérnök tudós egy pakisztáni kollégájával együtt fejlesztett 3D nyomtatással készülő véreret, aminek még az alapanyagát is ők állítják elő, olcsó nyersanyagokból. A forradalmi megoldás véglegesítéséhez nemzetközi együttműködésre is nyitott tudósok szerint a találmányuk egy napon humán betegekbe is beültethető lesz, jelentősen csökkentve a fertőzések veszélyét és gyorsítva a felépülést.

  Rovathírek: GUSTO

A lista nemcsak a borszakma számára remek visszajelzés a jelenlegi borpiaci kínálat minőségét illetően, hanem kiváló iránymutatás az érdeklődő, minőségi borfogyasztásra nyitott fogyasztóknak is.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS

2024. szeptember 16. és 20. között tartják Bécsben a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség közgyűlésének 68., éves rendes ülését, amelyet követően 17–18-án tudományos fórumot is tartanak az élelmezésbiztonságról.