A tőzsdék a nagy széndioxid-kibocsátású ágazatokat arra ösztönzik, hogy „minél zöldebb” technológiákat fejlesszenek ki.
A pénzügyi rendszerek jellemzőinek és a széndioxid-kibocsátásnak a kapcsolatát vizsgálták az 1990 és 2013 közötti időszakban az Európai Központi Bank szakemberei – olvasható a KAVOSZ honlapján megjelent összefoglalóban. A tanulmány megállapítja: a pénzügyi rendszer fejlettsége és a környezetvédelmi szabályozás tekintetében azonos szinten álló gazdaságok közül azokban a kisebb az egy főre eső széndioxid-kibocsátás mértéke, amelyekben a tőzsde szerepe nagyobb.
A tőzsdepiacok – írják a tanulmány szerzői, Ralph De Haas és Alexander Popov – a befektetéseket előszeretettel csoportosítják át a kevésbé szennyező ágazatokba. A nagy széndioxid-kibocsátású ágazatokat emellett arra ösztönzik, hogy „minél zöldebb” technológiákat fejlesszenek ki. A tanulmány két fontos megállapítása:
További részletek a KAVOSZ cikkében.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.