A Magyar Nemzeti Bank „Árpád-házi Szent Piroska” megnevezéssel 50 000 forintos címletű arany és 2000 forintos címletű rézötvözetű emlékérmét bocsátott ki.
Az arany emlékérme 986 ezrelék finomságú aranyból készült, súlya 6,982 gramm, átmérője 22 mm, széle sima; a 2000 forintos emlékérme 75 százalék réz, 4 százalék nikkel és 21 százalék cink ötvözetéből készült, súlya 4,2 gramm, átmérője 22 mm, széle sima – olvasható a Magyar Közlönyben megjelent MNB-rendeletben.
A kibocsátás időpontja mindkét emlékérme esetében 2019. január 18., az arany emlékérméből 2000, a rézötvözetűből 5000 darab készíthető.
Mindkét emlékérme előlapján, a középmezőben az Árpád-házi Szent Piroska által Konstantinápolyban (ma Isztambul) alapított Pantokrátor kolostor ábrázolása látható. Az emlékérmék hátlapján, a középmezőben Árpád-házi Szent Piroska félalakos – az isztambuli Hagia Sophiában található mozaik alapján készült – ábrázolása látható, kezében a kolostor alapító okiratával.
Az arany emlékérme kiemelt képünkön látható; a rézötvözetű emlékérme pedig ilyen:
A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.
A kormány felmentést kért a Paks II. beruházás számára az előző amerikai adminisztráció által „politikai bosszúból” meghozott szankciók alól, amelyek nehezítik a beruházás előrehaladását – tájékoztatott Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.