Az építőipari termelés volumene 2020 júniusában a nyers adatok szerint 15,7 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbi, magas bázistól – jelentette a Központi Statisztikai Hivatal csütörtökön.
2020 júniusában az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 15,7 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbi, magas bázistól. Mindkét építményfőcsoport termelése csökkent: az épületeké 14,2, az egyéb építményeké 17,5 százalékkal.
A szezonálisan és munkanaphatással kiigazított indexek alapján az építőipar termelése a májusihoz mérten 6,2 százalékkal emelkedett. A II. negyedévben az építőipar termelői árai 7,7 százalékkal nőttek az előző év azonos időszakához viszonyítva. A koronavírus okozta járvány miatt megváltozott gazdasági folyamatok hatása júniusban az építőipar egészére nézve jelentős volt.
2020 júniusában az előző év azonos hónapjához képest:
Mindkét építményfőcsoport termelése csökkent: az épületeké 14,2, az egyéb építményeké 17,5 százalékkal.
Az építőipari ágazatok közül az épületek építésében 11,6, az egyéb építmények építésében 17,9, a speciális szaképítésben 16,8 százalékkal esett vissza a termelés.
A megkötött új szerződések volumene 44,8 százalékkal csökkent, ezen belül az épületek építésére kötött szerződéseké 34,4, az egyéb építmények építésére vonatkozóké 55,6 százalékkal.
Az építőipari vállalkozások június végi szerződésállományának volumene 19,2 százalékkal elmaradt a 2019. június végitől. Az épületek építésére vonatkozó szerződések volumene 5,0 százalékkal magasabb, az egyéb építményeké 29,1százalék kal alacsonyabb volt, mint egy évvel korábban.
2020 első hat hónapjában az előző év azonos időszakához képest:
Az építőipari termelés 7,4 százalékkal mérséklődött.
Építőipari termelői árak:
A II. negyedévben az építőipar ágazatain belül az épületek építésében 7,5, az egyéb építmények építése vonatkozásában 7,6, a legnagyobb súlyú, speciális szaképítésben 8,0 százalékkal nőttek az árak az előző év azonos időszakához viszonyítva.
Az építőipar árai az előző negyedévinél 1,6 százalékkal magasabbak voltak. (KSH)
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
A tartály legösszetettebb formájú csonkzónái elkészültek; a csonkgyűrűk és a további fő elemek egyenként elvégzett minőségügyi átvétele után azok további megmunkálására és a tartály összeállítására az AEM-Technologies volgodonszki gyárában kerül sor.