Ispán Zsolt: A kemény munkába fektetett idő mindig megtérül

2019. 02. 14., 10:15

Az év tanácsadója címet szeretné megszerezni Ispán Zsolt, ahogy azt is a tervek között sorolja, hogy a Smartimmo internationalt majdan a londoni tőzsdén jegyezzék. Ehhez nyilván annyi kitartás és munka kell, amennyi elengedhetetlen egy ultrafutónak. Ebben már bőven van tapasztalata a vezérigazgatónak.

Ispán Zsolt a cégével 2017-ben lépett ki a nemzetközi színtérre ingatlanokra szakosodott tanácsadóként. Kőkemény terep ez, nem véletlen, hogy a SmartImmo International vezérigazgatója kizárólag hosszú távban gondolkodik. Ebbe viszont belefért egy rövidebb interjú az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatában.

Mit tart karrierje eddigi csúcsának?

– 2009-ben a gazdasági válság közepén létrehoztam a SmartImmo brandet és az akkori Smart Immoconsult Kft.-t, amely a banki visszavett és problémás ingatlanok kezelésére, menedzselésére jött létre. A SmartImmo 2017-ben SmartImmo International néven – már az ingatlanokra szakosodott tanácsadóként kilépett a nemzetközi színtérre.

Milyen távra tervez?

– Csak hosszútávban gondolkodom, ahogy munkámon kívül ultrafutóként is teszem nap mint nap.

Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– Londoni tőzsdén jegyezzék egykoron cégünket és az év tanácsadója címet megszerezzük – de ehhez még hosszú az út.

Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

– Szüleimtől és nagyapámtól, aki a kitartást és a küzdést tanította meg. Sokat tanulok a versenyeimre való felkészülés során is kitartásról, tiszteletről és a kemény munkába fektetett időről, amely mindig megtérül.

A szakmájában hol lát nagyobb fejlődési lehetőséget: Magyarországon vagy külföldön?

– Jelenleg külföldön.

Mibe fektetne? Gondolkodik új vállalkozáson?

– Minden nap gondolkodom új ötletek megvalósításán, a következő 5 évre biztos megvannak a tervek.

Mivel lehet Magyarországon „őrületbe kergetni” a vállalkozót?

– Sajnos a fizetési morál és az adórendszerünk még mindig kaotikus.

Milyen módszerekkel fejleszti üzleti partneri kapcsolatait?

– Rendszeresen járunk üzleti rendezvényekre, szakmai konferenciákra, partnertalálkozóra. Nyitott vagyok egy inspiratív ötletről beszélni, még akkor is, ha nem feltétlen abból lesz az üzlet.

Mire sajnálja az idejét?

– Csúcsforgalomban az autóban ülni, valamint felkészületlen ügyfelekkel megbeszélést tartani.

– Mire nem sajnálja a pénzt?

– Nyolc éves lányomra, az egészséges életmódra és a környezetvédelemre.

Milyen célra, kiknek adakozna?

– Mivel hamarosan jótékony futó leszek, keresem a legjobb lehetőséget a támogatandó szervezet részéről továbbá szponzorokat ehhez.

Mivel töltődik fel? Mi tudja a legjobban kikapcsolni?

– Egy kiadós erdei terepfutással, utána pedig egy forró capuccinóval.

Szerdahelyi Csaba

(A fotó illusztráció)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 09. 11., 05:11
2024 negyedik negyedévében a hazai munkáltatók 35 százaléka tervezi bővíteni jelenlegi munkaerőkeretét, miközben csökkentést 18 százalékuk tervez. Ehhez hasonló optimizmusra a piaci szereplők körében az elmúlt öt évben csak 2022 első negyedévében volt példa – derül ki a Manpower Magyarország Munkaerőpiaci Előrejelzéséből.
2024-09-11 11:11:00
Sulyok Tamás köztársasági elnök Orbán Viktor miniszterelnök javaslatára szeptember 15-i hatállyal államtitkárrá nevezte ki Szabados Richárdot, aki a nemzetgazdasági miniszter irányításával a hazai kis és középvállalkozások fejlesztése mellett a technológiáért fog felelni.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.
2024. 08. 16., 22:15
epizód: 2024 / 16   |   hossz: 22:09
Az Edinburgh-i Egyetem magyar docense nem csak azt mesélte el, hogyan vezetett az útja egy hazai egyetemről a tengerentúli Caltech-re, majd Skóciába, hanem azt is, hogy jelenlegi kutatási területe ígéretes jövőképet fest a szív- és érrendszeri betegek hatékonyabb gyógyítása számára. A kémiai és biomérnök tudós egy pakisztáni kollégájával együtt fejlesztett 3D nyomtatással készülő véreret, aminek még az alapanyagát is ők állítják elő, olcsó nyersanyagokból. A forradalmi megoldás véglegesítéséhez nemzetközi együttműködésre is nyitott tudósok szerint a találmányuk egy napon humán betegekbe is beültethető lesz, jelentősen csökkentve a fertőzések veszélyét és gyorsítva a felépülést.
Hosszútávon döbbenetesen kevés cég éli túl a generációváltást. A lehetséges megoldásokról kritikusan fontos beszélni ezekben az években, amikor nagyon nagy létszámú hazai vállalatvezető éri el a nyugdíjkorhatárt, és nem biztos, hogy van koncepciója a gyeplő átadására. Laczkó Péter, a Lawrence & Bennet tulajdonos-vezérigazgatója bemutatja, milyen alapvető stratégiákat kell alkalmazni, hogy megmeneküljenek az évtizedek alatt felépített családi vállalkozások és az élethosszig végzett munkával összeszedett örökségek. A szakembernek arra is van válasza, hogy milyen módon folytassa a munkát egy cég, ha a leköszönő vezetőt már biztosan nem követi családtag.

  Rovathírek: GUSTO

Ruprecht Lászlóval, a Stílusos Vidéki Éttermiség elnökével beszélgettünk egyebek között arról, miért érdemes ellátogatni szeptember 14-15-én Tatára, a SVÉT legnagyobb rendezvényére.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS