Ispán Zsolt: A kemény munkába fektetett idő mindig megtérül

2019. 02. 14., 10:15

Az év tanácsadója címet szeretné megszerezni Ispán Zsolt, ahogy azt is a tervek között sorolja, hogy a Smartimmo internationalt majdan a londoni tőzsdén jegyezzék. Ehhez nyilván annyi kitartás és munka kell, amennyi elengedhetetlen egy ultrafutónak. Ebben már bőven van tapasztalata a vezérigazgatónak.

Ispán Zsolt a cégével 2017-ben lépett ki a nemzetközi színtérre ingatlanokra szakosodott tanácsadóként. Kőkemény terep ez, nem véletlen, hogy a SmartImmo International vezérigazgatója kizárólag hosszú távban gondolkodik. Ebbe viszont belefért egy rövidebb interjú az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatában.

Mit tart karrierje eddigi csúcsának?

– 2009-ben a gazdasági válság közepén létrehoztam a SmartImmo brandet és az akkori Smart Immoconsult Kft.-t, amely a banki visszavett és problémás ingatlanok kezelésére, menedzselésére jött létre. A SmartImmo 2017-ben SmartImmo International néven – már az ingatlanokra szakosodott tanácsadóként kilépett a nemzetközi színtérre.

Milyen távra tervez?

– Csak hosszútávban gondolkodom, ahogy munkámon kívül ultrafutóként is teszem nap mint nap.

Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– Londoni tőzsdén jegyezzék egykoron cégünket és az év tanácsadója címet megszerezzük – de ehhez még hosszú az út.

Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

– Szüleimtől és nagyapámtól, aki a kitartást és a küzdést tanította meg. Sokat tanulok a versenyeimre való felkészülés során is kitartásról, tiszteletről és a kemény munkába fektetett időről, amely mindig megtérül.

A szakmájában hol lát nagyobb fejlődési lehetőséget: Magyarországon vagy külföldön?

– Jelenleg külföldön.

Mibe fektetne? Gondolkodik új vállalkozáson?

– Minden nap gondolkodom új ötletek megvalósításán, a következő 5 évre biztos megvannak a tervek.

Mivel lehet Magyarországon „őrületbe kergetni” a vállalkozót?

– Sajnos a fizetési morál és az adórendszerünk még mindig kaotikus.

Milyen módszerekkel fejleszti üzleti partneri kapcsolatait?

– Rendszeresen járunk üzleti rendezvényekre, szakmai konferenciákra, partnertalálkozóra. Nyitott vagyok egy inspiratív ötletről beszélni, még akkor is, ha nem feltétlen abból lesz az üzlet.

Mire sajnálja az idejét?

– Csúcsforgalomban az autóban ülni, valamint felkészületlen ügyfelekkel megbeszélést tartani.

– Mire nem sajnálja a pénzt?

– Nyolc éves lányomra, az egészséges életmódra és a környezetvédelemre.

Milyen célra, kiknek adakozna?

– Mivel hamarosan jótékony futó leszek, keresem a legjobb lehetőséget a támogatandó szervezet részéről továbbá szponzorokat ehhez.

Mivel töltődik fel? Mi tudja a legjobban kikapcsolni?

– Egy kiadós erdei terepfutással, utána pedig egy forró capuccinóval.

Szerdahelyi Csaba

(A fotó illusztráció)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 03. 28., 12:35
2024-ben is magas volt a szabadalmi aktivitás, közel 200 ezer szabadalmi bejelentést tettek az Európai Szabadalmi Hivatalhoz.
2025-03-28 17:05:00
2025-ben már nemcsak az újépítésű, hanem a felújított, használt lakásokért is elkérhetik a tulajdonosok az 1 millió forint körüli négyzetméterárat.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS