Tíz női vállalkozó fejleszthette magát és vállalkozását

Tíz női vállalkozó fejleszthette magát és vállalkozását
2023. 10. 11., 17:08

Kiosztották a „Nő a Táska! – Válts nagyobb vállalkozói jóllétre” elnevezésű pályázat és fejlesztési program nyerteseinek a fejlesztésükről szóló oklevelet és tárgyi nyereményeket. A szakmai zsűri által kiválasztott 10 nyertes a fejlődési útjához kapott segítséget.

Június végén zárult a Nő a Táska pályázati felhívás, amelyre azokat a fiatal vállalkozó, vagy vállalkozói karrierben gondolkodó hölgyeket várta a SEED Alapítvány, akik ötletükhöz vagy már elindított vállalkozásuk sikeréhez, továbbfejlesztéséhez szerettek volna segítséget kapni.

Mintegy 2000 érdeklődő közül közel 70 ifjú hölgy élt a lehetőséggel, akik közül az Adj hozzá! Adományozói Közösségi Alap a kisvállalkozásokért program zsűrije választotta ki azt a 10 fiatalt, akiknek a fejlődési koncepciójához a SEED Alapítvány szakértői és adományozó mentorai adtak segítséget.

A győztesek első lépésként júliusban egy workshopon mutatkozhattak be, majd a SEED Alapítvány szakértői és adományozó mentorai a nyertes vállalkozásokkal közösen készítették el a személyre szabott üzletfejlesztési tervet.

Lakatosné Lukács Zsuzsanna, a SEED Alapítvány ügyvezetője és a VOSZ Női Vállalkozó Szekciójának elnöke a díjátadón elmondta, hogy a Nő a Táska! program sokat köszönhet a szakmai támogatóinak (MBH Bank, Roland Accessories, VOSZ) és az adományozó mentoroknak (Mediline csoport, Glósz és Társa Kft, Kulcs-Soft Nyrt, Atindrea-X Kft).

„A VOSZ érdekvédelmi és érdekképviseleti tevékenységének része, a tagozatok és szekciók mentén, valamint törvényhozás részről érkező kérdéseket és megkereséseket egy asztalhoz ültesse. A női szekció létjogosultságát a szövetségen belül a szövetség történetének legnagyobb létszámú alapító ülésével vívta ki. Az gondolom, hogy a sztereotípiákon való átlépéssel olyan hozzáadott érték kapcsolható a gazdaságba, melyet nem érdemes figyelmes kívül hagyni” – mondta köszöntőjében Gál É. Beáta, a VOSZ kommunikációs és marketing igazgatója.

Kutas István, az MBH Bank ügyvezető igazgatója szakmai támogatói részről kihangsúlyozta, hogy neki személy szerint is fontos ez a program, hiszen jó látni egy összefogásnak a kézzelfogható és emberi életeket megváltoztató sikerét. Az MBH Bank 13. éve működteti a SEED Alapítvánnyal közösen a Dobbantó Programot, ahol női vállalkozók pénzügyi és vállalkozói tudatosságát, képességeit fejlesztik évről évre. Mára több mint 500 hölgy vett részt a Dobbantó tréningen, akik ma már példaképei a fiatal generációnak.

A díjazottak:

Gerlóczi Judit (Delta Produkció – színházat fenntarthatóan) – A Delta Produkció létrehozójaként a színház élményét szeretné minél szélesebb körben megkedveltetni, példát mutatva a független, de fenntartható színházi működésre. Ebben az üzleti élet szereplőit szeretné partnerül hívni.

Csízi-Kurilla Tünde (HEPEHUPA napközi) – A környezeti nevelést és érzelmi alapú nevelést fókuszba helyező HEPEHUPA napközbeni gyermekfelügyelet vállalkozásának a bővítése a és fejlesztés a fő cél.

Vaspál-Markó Zsófia (gyógytorna) – Gyógytornász-manuálterapeuta végzettséggel és gyakorlattal a célja egy komplex egészségügyi szolgáltatást nyújtó magánrendelő kialakítása.

Sipos Anna Ilona (Matekflow) – A Matekflow a szorongásmentes matektanulás módszertanát dolgozta ki, célja egyre több diák számára megkönnyíteni és élvezetessé tenni a matektanulást, élvezve a matektudás hasznát a mindennapi életben.

Renkó-Schneider Réka (Mi lennél, ha?) – A Mi lennél ha? Néven futó vállalkozás célja a kisgyermekes anyukák számára karriertanácsadás, ehhez megfelelő módszertan kialakításával, átadásával. A célja, hogy minél több anyukához eljusson a segítsége.

Horváth Henrietta (Otthon és esemény dekoráció) – A Covid-járvány miatt felgyorsult, a home office irányába tartó folyamatban Henrietta célja a virágok, dekorációk által élhetővé és inspirálóvá tenni a munkahelyi környezetet, legyen az iroda egy irodaházban vagy otthoni környezetben.

Mészáros Daniella (Önfenntartó mintagazdaság) – Daniella célja a családi gazdaságuk révén vonzóvá és elérhetővé tenni az őstermelői életformát vidéken élő fiatalok számára.

Dr. Orosz Cintia (Stories Podcast) – A Stories Podcast célja a társadalom szemléletformálásához hozzájárulni, melynek során jól ismert emberek gondolkodásmódját mutatja be interjúiban, hasonló gondolkodásra inspirálva ezzel fiatal társait.

Tóth Pálma (Esküvői szertartásvezetés és koordináció) – Kiemelkedő kommunikációs és szervezői készségeit, empatikus hozzáállását esküvői szertartások celebrálásában és koordinációjában kamatoztatja, növelve ezzel a fiatal, házasságra lépő párok legszebb napját.

Kis Leila (Utazási applikáció helyi turizmusfejlesztésre) – Leila egy igazán merész ötlettel pályázott, pont a digitalizációt használja eszközként arra, hogy az emberek ki tudjanak mozdulni a digitális világból és megismerjenek idegen tájakat/embereket/szokásokat.

(Fotó: LRA, SEED Alapítvány)

VOSZ

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-04-01 15:20:00
Mintegy 16 ezer kilométer távvezeték, 200 nagyfeszültségű kapcsolóberendezés és 50 generátoregység is alkotja a német vasúttársaság villamosenergiarendszerét. Ezt a kiterjedt rendszert korszerűsíti most a vonatok, vasúti létesítmények és ingatlanok energiaellátásáért felelős vállalat, a Deutsche Bahn Energie. Az új irányítási rendszer várhatóan 2028-ban lép üzembe.
2025-04-01 14:15:00
Végső bevezetési szakaszába lépett az Európai Unió importellenőrzési rendszere (Import Control System 2, ICS2), így 2025. április elsejétől az új vámkövetelmények kiterjednek a vasúti, közúti és tengeri, belvízi szállításra is. A figyelmetlen cégek a vámkezelés megtagadására és bírságokra is számíthatnak – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda.

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS