Tanév végig biztos marad a főbb oktatási oldalak díjmentes elérhetősége a Telenornál

2021. 05. 20., 19:00

Két fontos területen, az oktatásban és a vállalkozások működésében biztosít segítséget előfizetőinek a Telenor Magyarország. A november óta díjmentesen elérhető főbb oktatási oldalak a diákoknak és a szülőknek jelentenek könnyebbséget. A májusi országos nyitással egy időben elérhetővé vált, fél éven át kedvezményes tarifa-ajánlattal pedig a vállalkozások újraindítása válhat könnyebbé.

A Telenor az Innovációs és Technológiai Minisztériummal (ITM) egyeztetve tavaly novemberben hálózatán díjmentesen elérhetővé tette a főbb oktatási weboldalakat. Az eredetileg 2021. február 8-ig tervezett díjmentességet az akkor fokozódó koronavírus-körülmények miatt az iskolabezárások idejére meghosszabbította a mobiltársaság.

Bár a legtöbb helyen már jelenléti oktatásra állt vissza a közoktatás, a legfőbb oktatási weboldalak az idei, karanténoktatással tűzdelt tanév végig biztosan díjmentesen elérhetőek maradnak a Telenor ügyfelei számára. Az akítv adatkapcsolattal forgalmi díj nélkül elérhető oktatási oldalak listája ide kattintva érhető el.

Egyre több vállalkozás újraindításának jön el az ideje

A javuló koronavírus-helyzet lehetőséget ad számos, akár hónapokig zárva tartó vállalkozás újraindítására is. Számukra könnyebbséget jelenthet a telekommunikációs terhek csökkenése, ezért a Telenor a vállalkozások igényeire tervezett üzleti tarifákban 6 hónapon át megduplázza a csomagban elérhető adatkeretet vagy havi extra 100GB-ot biztosít új előfizetés esetén: a Telenor MyBusiness Classic M kategóriában dupla adatkerettel, havonta 5GB helyett 10GB-tal, az L kategóriában 10GB helyett 110GB-tal és XL kategóriában havonta 20GB helyett 120GB adattal gazdálkodhatnak az előfizetők.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 04. 03., 15:35
„Ahhoz, hogy zökkenőmentesen beépülhessen a cég működési gyakorlatába az elektronikus számlabefogadás és -kibocsátás, rendszerszinten kell átgondolni a folyamatokat: az elektronikus számla beérkezésétől kezdve a jóváhagyási, könyvelési teendőkön át a szabályos archiválásig” – hangsúlyozza Nyári Zsolt a K-X Consulting ügyvezetője.

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Nem sokkal a lakásbiztosítási kampány után máris látszanak a legfontosabb piaci változások. Az ügyfelek jobb szolgáltatásokat és akár jelentősen alacsonyabb díjakat érhetnek el, ha legalább annyira figyelnek a lakásbiztosításukra, mint a kgfb-re. Erre Besnyő Márton, a Netrisk ügyvezető igazgatója szerint óriási szükség is van, hiszen sokan akár 10 évig érintetlenül hagyják a meglévő biztosításukat, ami idővel alkalmatlanná válik arra, hogy fedezze a károk mai helyreállítási költségeit. További tanulság, hogy évi pár ezer forinttal többért milyen remek kiegészítő szolgáltatásokhoz lehet hozzáférni.
Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS