Szövetkezetet alapítottak a kisgyermekkel otthon lévők

2021. 08. 23., 16:00

A 2017-től sikeresen működő több mint tízezer taggal rendelkező Szomszédok Nyugdíjas Szövetkezet mintájára 2021. július 1-jén megalakult a Kisgyermekes Északi Szomszédok Kisgyermekkel Otthon Lévők Szövetkezete.

A szövetkezet céljai között szerepel, hogy közösséget teremtsen, elősegítse a tagok között a kisgyermekek gondozásához, neveléséhez kapcsolódó tapasztalatcserét, lehetőséget kínál tagjainak a meglévő ismereteik kamatoztatására és továbbfejlesztésére.

A Kisgyermekkel Otthon Lévők Szövetkezetének célja továbbá a 3 év alatti gyermeket nevelő szülők munkaerőpiacra való visszatérésének megkönnyítése azzal, hogy a GYED-ben vagy GYES-ben részesülő anyukák vagy apukák számára rugalmas munkavégzési lehetőséget kínál.

A gyermekükkel otthon lévők maguk határozhatják meg, hogy mikor és mennyit kívánnak dolgozni, milyen munkát szeretnének vállalni, mi az, ami kényelmesen összeegyeztethető a gyermekneveléssel. Ez lehet hetente egy-két nap, de akár ennél több alkalom is. Kitűnő lehetőség ez a GYED vagy a GYES ellátások anyagi kiegészítésére, vagy csak kiszakadni egy kicsit a gyermekneveléssel járó mindennapi feladatokból.

A jogszabályi környezet lehetővé teszi, hogy az érintettek meglévő munkaviszony mellett is dolgozhassanak, az így szerzett jövedelem összegének nincs felső korlátja.

A szövetkezeti tagként történő foglalkoztatás sok éves múltra tekint vissza Magyarországon. A diák és a nyugdíjas szövetkezetekhez hasonlítva számtalan előnnyel jár mind a munkáltatói mind a foglalkoztatotti oldal számára.

Az Északi Szomszédok Közérdekű Nyugdíjas Szövetkezet és a Kisgyermekes Északi Szomszédok Kisgyermekkel Otthon Lévők Szövetkezete kizárólag megbízható partnerekkel dolgozik, ez a jövedelemszerzési forma teljesen biztonságos. Kedves és hozzáértő kollégáikra tagjaik és partnereik egyaránt számíthatnak a kapcsolatfelvételtől kezdve. Munkatársaik segítenek megtalálni a legmegfelelőbb munkát és az első napon akár el is kísérik a munkahelyre.

Ha valaki munkaadóként veszi igénybe szolgáltatásukat, akkor átvállalják a különböző szervezési, adminisztrációs és bérszámfejtési feladatokkal járó terheket a vállalkozásoktól, megtalálják a legmegfelelőbb munkaerőt. Ez a szolgáltatás költségként elszámolható, a szövetkezet és a partner közös felelőssége a jogszabályi környezet betartása. További előnye, hogy a vállalkozást nem terhelik munkáltatói adóterhek. A szövetkezet tagjai akár meglévő munkahelyükre is kedvező feltételekkel térhetnek vissza.

Amennyiben álláskeresőként vagy munkaadóként kérdése merül fel, szeretne bővebb információhoz jutni, látogasson el a www.szomszedok.eu oldalra.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-04-01 18:05:00
Április 2-tól lehet beadni a támogatási kérelmeket új erdőtelepítési pályázatra, a Közös Agrárpolitika keretében megjelent felhívás keretösszege 64 milliárd forint.

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS