Sikeres női vállalkozásokat, női vezetőket díjaztak

2020. 07. 12., 09:30

Átadták az idei legsikeresebb női vállalkozás pályázat díjait, a felhívásra nyolc pályamunka érkezett – közölték a kiírók, a SEED Alapítvány és a PWA – Sikeres Nők Egyesülete.

Az áprilisban kiírt pályázaton 2020 legsikeresebb vállalkozónőjét, női vezetőjét és a leginspirálóbb női vállalkozói sikertörténetet keresték.

A tájékoztatás szerint 2020 legsikeresebb női vállalkozója, vállalkozása kategóriában az elismerést Lopes-Szabó Zsuzsanna, a Györgytea Kft. vezetője kapta, aki édesapjával, a bükki füvesemberrel, Szabó Gyuri bácsival alapította a cégét 2004-ben.

Hermann Zsuzsanna, a Trade Magazin ügyvezető-főszerkesztője lett 2020 legsikeresebb női vezetője.

Közönségszavazatok alapján 2020 leginspirálóbb sikertörténete díjban részesült Dohos Ágnes, az IT megoldásokat szállító IDBC cégcsoport ügyvezető partnere.

A járványhelyzet miatt kialakult krízisre tekintettel a zsűri különdíjat adott annak a vállalkozónőnek, aki a grémium megítélése szerint a leghatékonyabban, a legkörültekintőbben és legsokoldalúbban kezelte a nehéz helyzetet. Ezt a díjat Fábián Nóra, az Optikalász Optika tulajdonos-ügyvezetője vehette át.

A SEED Kisvállalkozás-fejlesztési Alapítványt 1990 elején hozták létre vállalkozói érdekképviseletek, felsőoktatási intézmények, pénzintézetek és minisztériumok, küldetése a magyarországi vállalkozói kultúra fejlesztése, a vállalkozók szakmai ismereteinek bővítése, a kisvállalkozások versenyképességének növelése, ezáltal a fenntartható gazdasági fejlődés előmozdítása, a tudatos és hatékony vállalkozói magatartás népszerűsítése és fejlesztése.

A PWA segíti a különböző hivatásban dolgozó nők előmenetelét munka-élet stratégiák, erőforrás menedzsment, képességfejlesztés és kapcsolatépítési lehetőségeken keresztül. (MTI)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS