A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) programot indít a vállalkozók adminisztrációs terheinek csökkentésére az érdekképviseletek bevonásával.
A hazai vállalkozások adminisztrációs terheinek csökkentése a magyar gazdaság jövőbeli eredményességének egyik kulcskérdése – olvasható az MKIK közleményében. Az iparkamara wlaő körben arra kéri a területi kamarákat és a vállalkozói érdekképviseleteket, hogy juttassák el a tárgyban eddig készült véleményeiket, felméréseiket és megoldási javaslataikat az országos kamarának. Az MKIK a témában saját tudományos kutatást is végez, majd ezt követően szakértői szinten elemzi, és összegzi a rendelkezésre álló anyagokat.
A második körben az MKIK szakértői a konkrét javaslatokat egyeztetik a területi kamarákkal, és a vállalkozói érdekképviseletekkel annak érdekében, hogy ki lehessen alakítani szakáganként, illetve a teljes vállalkozói közösséget érintő végleges javaslatcsomagokat. Ezt követően lehet ezeket jogszabályi formába önteni a kormányzati szervekkel együttműködve.
Az MKIK az élére kíván állni az adminisztratív terhek racionalizálásával, csökkentésével kapcsolatos törekvések összehangolásának, ezért programjának végrehajtásába a területi kamarákon kívül bevonja a vállalkozói érdekképviseleteket is – mondta Nagy Elek, az iparkamara elnöke. (MTI)
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.