A Wizz Air Hungary bejelentette, hogy 2020. augusztus 1-jétől a légitársaság üzembentartási engedélyezési hatósága az Európai Repülésbiztonsági Ügynökség.
A szabályozói változás támogatja a Wizz Air Group multinacionális terjeszkedését. Az EASA felügyelete megteremti a légitársaság számára a magasabb fokú kooperáció lehetőségét a nemzeti polgári légiközlekedési hatóságokkal – olvasható a cég közleményében, amelyet a turizmus.com idéz.
A Wizz Air Hungary repülőgépei továbbra is magyar lajstrom alatt repülnek, valamint a légitársaság működési és útvonalengedélye továbbra is a Magyar Polgári Légiközlekedési Hatóság hatáskörében marad.
Váradi József, a Wizz Air Group vezérigazgatója rámutat: a Wizz Air Hungary az első légitársaság, amelynek légijármű üzembentartási engedélyét az Európai Repülésbiztonsági Ügynökség adja ki.
A Wizz Air 126 tagú, a legmodernebb Airbus A320 típuscsaládból származó repülőgépből álló flottájával 46 ország több mint 160 városa között biztosít összeköttetést.
A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.
A kormány felmentést kért a Paks II. beruházás számára az előző amerikai adminisztráció által „politikai bosszúból” meghozott szankciók alól, amelyek nehezítik a beruházás előrehaladását – tájékoztatott Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.