Hiányszakmákban indított duális képzést Bükön a Nestlé Hungária

Hiányszakmákban indított duális képzést Bükön a Nestlé Hungária
2022. 04. 30., 17:32

Sikerrel zárult a Nestlé Hungária duális szakképzési programjának első féléve a vállalat büki gyártóbázisán. Villanyszerelő és elektronikai műszerész tanulók szerezhettek szakmai tapasztalatokat a régió egyik legmodernebb üzemében. A tavaly bejelentett óriásberuházásnak köszönhetően 2022 őszére 50 ezer tonnával fog nőni az éves gyártókapacitás a Nestlé prémium állateledelgyárában és további 120 új munkahely jön létre.

Közel 43 millió forintot fordított büki duális szakképzésének elindítására a Nestlé Hungária, melynek keretében villanyszerelő és elektronikai műszerész szakokon szerezhetnek versenyképes szakmai ismereteket a Vas Megyei Szakképzési Centrum Barabás György Műszaki Szakképző Iskola és a Vas Megyei Szakképzési Centrum Nádasdy Tamás Technikum és Kollégium tanulói.

Az első évben tizenegy diákkal indult a program, akik tanulmányaik mellett szakképzési munkaszerződéssel vehetnek részt a képzésben. A Vas Megyei Kereskedelmi és Iparkamara által akkreditált kétéves program idén januárban elektronikai műszerész felnőttképzéssel is kibővült, így a délutáni órákban is szakmai munkával telik meg a tanműhely.

Kiss Attila, a Nestlé Hungária büki gyárának képzési vezetője elmondta: a Covid-járvány óta minden eddiginél nagyobb problémát jelent a fiatalok munkanélkülisége, ezért a térség vezető munkáltatójaként a Nestlé társadalmi felelősségének is tekinti, hogy a lehető legjobb lehetőségekhez juttassa a pályakezdőket.

„Szakmai műhelyünk segít a fiatalok jövőképének kialakításában. A hozzánk csatlakozó diákok nemcsak a korszerűen felszerelt, minden szakmai igényt kielégítő műhelylaborokban, hanem a 21. század technológiáját felvonultató termelősorok mellett, valós gyártási környezetben sajátíthatják el a szakmai fogásokat" – mondja a vezető, majd hozzáteszi: nem titkolt céljuk, hogy vonzó perspektívát nyújtsanak a tanulóknak, és a képzés befejeztével minél többen a Nestlé Hungáriánál folytassák karrierjüket.

A duális képzés kis létszáma hatékony, minőségi oktatást tesz lehetővé, egyben olyan első munkahelyet jelent a résztvevők számára, ami hosszú távú karrierlehetőségeket kínál a végzés után is. A program a régió egyik legmodernebb üzemében folyik Bükön, ahol a Nestlé Hungária öt évvel ezelőtt 20 milliárd forintos beruházással teremtett világviszonylatban is egyedülálló, innovatív robottechnológiával felszerelt, teljesen automatizált termelőegységet.

A cég 2020 őszén jelentett be egy 50 milliárdos beruházást, amellyel megszilárdította vezető szerepét a magyarországi élelmiszeripari befektetők között. Miközben a korábbi projekt kivitelezése változatlanul, az eredeti terveknek megfelelően zajlik, a vállalat újabb fejlesztésbe kezdett: 2021-ben újabb 35 milliárdos beruházást indított, amelynek következtében éves szinten 50 ezer tonnával fog nőni a gyártósor kapacitása és 120 új munkahely jön létre.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 04. 03., 15:35
„Ahhoz, hogy zökkenőmentesen beépülhessen a cég működési gyakorlatába az elektronikus számlabefogadás és -kibocsátás, rendszerszinten kell átgondolni a folyamatokat: az elektronikus számla beérkezésétől kezdve a jóváhagyási, könyvelési teendőkön át a szabályos archiválásig” – hangsúlyozza Nyári Zsolt a K-X Consulting ügyvezetője.
2025. 04. 02., 09:05
2025. januárban a nettó átlagkereset Romániában 5328 lej volt, ami a hónap végi lej/forint árfolyammal számolva 436 900 forintot ért; Magyarországon ugyanebben a hónapban a (kedvezmények nélkül számolt) nettó átlagbér 444 300 forint volt.

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS