Gigaberuházással érkezik a robotizáció a hazai villamossági piacra

2020. 12. 15., 10:00

Egy közel 2 milliárd forintos beruházás keretében új logisztikai raktárközpontot épített a villamossági termékek kis- és nagykereskedelmével közel 30 éve foglalkozó Daniella Kft. A 2021. január elejétől működő 12 000 m2-es csarnok a hazai villamossági piac legfejlettebb és leginnovatívabb raktára lesz, amelyben egy robotizált rendszer optimalizálja, gyorsítja és pontosítja majd a logisztikai munkafolyamatokat.

A dinamikusan fejlődő, kétszeres MagyarBrands díjas magyar vállalat átfogó fejlesztése nem csupán technológiai jellegű, de nagymértékű létszámbeli növekedést is jelent, hiszen a vállalat logisztikai munkaerőállományát is 40 százalékkal bővíti.

A cég növekedését az is jól mutatja, hogy a logisztika és az e-kereskedelem terén is újító vállalat idén nyáron a Magyar Nemzeti Bank által elindított vállalati kötvényvásárlási program keretében 3,6 milliárd forintos sikeres kötvénykibocsátást is végrehajtott. Ez nem csupán a Daniella Kereskedelmi Kft. vásárlóközönségének a cégbe vetett töretlen bizalmát példázza, hanem a hazai befektetési piacét is.

A beruházással duplájára nő a piacvezető cég raktárkapacitása

A közel harminc éve működő Daniella Kft. egy kezdetben 4 fős vállalkozásból mára több mint 320 főt foglalkoztató, közel 20 milliárd forint árbevételű piacvezető céggé nőtte ki magát. A villamossági anyagok kis- és nagykereskedelmével foglalkozó vállalat a 31 telephelyével, valamint a B2B és B2C webáruházával valódi országos lefedettséget tudhat a magáénak. A 3,6 milliárd forintos tőkebevonásnak köszönhetően több nagy volumenű fejlesztés is megvalósulása is felgyorsul, amelyek között a legjelentősebb a közel 2 milliárd forintból létrejövő nagytarcsai logisztikai központ megépítése.

A hazai villamossági piacon egyedülálló beruházásról beszélhetünk, amely új fejezetet nyit a dinamikusan fejlődő cég életében, hiszen raktári kapacitásuk duplájára nő, így a korábban 6000 m2-es helyett januártól már egy dupla akkora, 12 000 m2-es raktárból szolgálják ki a vásárlóik igényeit.

„A Daniella Villamosságnál minden szükséges eszköz, tudás, és infrastruktúra adott ahhoz, hogy a forgalmunkat is megduplázhassuk. A raktári beruházásunk a webáruházi innovációnk, a sok egyéb fejlesztéseinkkel karöltve tekinthetőek egy átfogó innovációs programnak is, amely óriási jelentőséggel bír a cég életében. Ennek köszönhetően piacunkat a jövőben is dominálni tudjuk, szélesebb körben pedig a hazánkban működő cégek között technológiai tekintetben vett elithez –nyilatkoztaHadnagy Ernő, a cég ügyvezető igazgatója.

(Az Üzletem Hadnagy Ernővel korábban készített interjúját IDE KATTINTVA olvashatja.)

Hogyan működik a magyarországi villamossági piac legmodernebb, robotizált okosraktára? 

Napjainkban az innovatív és gazdaságos logisztika, az ipar 4.0 egyre nagyobb arányban alkalmaz automatizált, programok által vezérelt okos megoldásokat. Ide tartozik a Daniella új csarnokában hamarosan szolgálatba álló robotizált raktári rendszer is, amelynek feladata a villamossági piacon ismert apróanyagok raktározása, hatékony kiszedése és csoportosítása lesz. A négy emelet magas raktári polcsorokról egyedi módon, egy direkt erre a célra fejlesztett szoftver által vezérelve zajlanak majd a raktározási és kiszedési munkálatok.

Az innovációnak köszönhetően a logisztikai folyamatlánc egy része automatizálttá válik, felgyorsul, még pontosabb lesz. Mindez tehát optimalizálja a folyamatokat, ezáltal a hatékonyság nagy mértékű növekedése várható. Az intelligens robotmegoldások alkalmazása hatalmas technológiai előrelépést jelent a cég, és ezzel párhuzamosan a magyar villamossági anyagkereskedelem számára egyaránt.

Új munkahelyeket teremt a robotizáció a Daniella Kft.-nél

A robotizációs technológiák alkalmazásánál joggal merül fel a kérdés, hogy vajon a munkaerő számbeli csökkenését eredményezi-e egy ilyen fejlesztés. Fontos megemlíteni, hogy a Daniella Kft. új logisztikai komplexumában a robotizált raktári rendszer jövőbeni alkalmazása hatékonyabbá teszi a raktározási és árukiszolgálási folyamatokat, de nem váltja fel az emberi munkaerőt. Sokkal inkább arról beszélhetünk, hogy új, magas hozzáadott értékű munkaköröket hív életre ez a fajta fejlesztés. A logisztikai beruházással és a friss technológia bevezetésével a logisztikai egység a munkatársi állomány tekintetében is nagy fejlődésen megy át, a 40 százalékos létszámbeli növekedésén túl, szellemi és szakmai tőke bővülés is.

Az általános raktári feladatkörök mellett naprakész, magasan kvalifikált pozíciókkal gazdagodik a terület, amelynek köszönhetően az infrastrukturális és IT jellegű fejlesztéseket a cég a lehető leghatékonyabb módon tudja hasznosítani. Így elmondható, hogy a nemzetgazdasági szempontból is kiemelt jelentőséggel bíró beruházás rengeteg új munkahelyet teremt, hiszen az általános bővülés mellett új munkakörök, pozíciók is létrejönnek.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-04-01 15:20:00
Mintegy 16 ezer kilométer távvezeték, 200 nagyfeszültségű kapcsolóberendezés és 50 generátoregység is alkotja a német vasúttársaság villamosenergiarendszerét. Ezt a kiterjedt rendszert korszerűsíti most a vonatok, vasúti létesítmények és ingatlanok energiaellátásáért felelős vállalat, a Deutsche Bahn Energie. Az új irányítási rendszer várhatóan 2028-ban lép üzembe.
2025-04-01 14:15:00
Végső bevezetési szakaszába lépett az Európai Unió importellenőrzési rendszere (Import Control System 2, ICS2), így 2025. április elsejétől az új vámkövetelmények kiterjednek a vasúti, közúti és tengeri, belvízi szállításra is. A figyelmetlen cégek a vámkezelés megtagadására és bírságokra is számíthatnak – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda.

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS