Fejlesztett a GreenGo: kulcs nélkül indulnak az autók

2020. 05. 28., 11:30

A GreenGo újításával május végétől gyorsabb és pontosabb rendszeren keresztül élvezhetik a carsharing előnyeit a felhasználók. A motor beindítása gombnyomásra történik, azaz többé nem kell majd a slusszkulcs, és csökkennek a felszámolt díjak is: az autóba üléskor menetdíj helyett parkolási díjjal kezdődik a bérlés. A GreenGokból kikerülnek a szélvédő mögötti kijelzők, mostantól mindent, ami a bérléshez kell, egy helyen, az applikációban tudnak a userek intézni.

A GreenGo működése óta folyamatosan monitorozza az ügyfélszolgálatra érkező reklamációkat. A panaszok negyede valamilyen kulccsal kapcsolatos probléma miatt érkezett: többen jelezték, hogy nem tudják pontosan elhelyezni a kesztyűtartóban és ezáltal megfelelő időben lezárni az autót, így a GreenGo fejlesztői csapata munkához látott.

Olyan újítást vezettek be, ami reagált a felhasználói visszajelzésekre, ezáltal gyorsabbá és egyszerűbbé teszi a carsharing használatát. 2020 tavaszára érkezett meg az a fejlesztés, amivel az autók indítása kulcs helyett egy zöld START/STOP gombbal történik.

„Örömmel vágtunk bele a szolgáltatás fejlesztésébe annak érdekében, hogy a userek továbbra is szívesen üljenek a GreenGokba. Fontos szempont volt, hogy a folyamatok gyorsítása mellett a kulcs kivezetésével egy egyszerűen használható, de mégis biztonságos rendszert alakítsunk ki” – mondta Michaletzky Bálint, a GreenGo ügyvezető igazgatója.

Az autómegosztókat használó sofőrök számára időnként nehézséget jelenthet az autó megtalálása, lefoglalása, indítása. Mivel a szolgáltatások mobilapplikációval működnek, kritikus pont a telefon, a háttérrendszer és a jármű közötti kapcsolat. A GreenGókba épített új technológiának köszönhetően, az eszközök közötti kommunikáció 1-2 másodpercre csökkent. A műholdas helymeghatározás pontossága is javult, így megbízhatóbbá vált a folyamat első lépése, az autó keresése és foglalása is. A GreenGók használata során minden teendőt mostantól az applikációban találnak a felhasználók. „Egy hete indult a vezérlők cseréje, de már most érkeznek a pozitív visszajelzések a felújított autókkal utazóktól” – reagált az ügyvezető.

Nem csak gyorsultak a folyamatok, de csökkentek is a szolgáltatásért felszámolt díjak. Az új rendszerrel normál percdíj helyett parkolási díjjal indul a bérlés, ami csak a gyújtás ráadásakor vált át menetdíjra, hogy emiatt se kelljen a tükrök és az ülés beállításával sietni. A parkolás elindításához mostantól az appon belül elegendő megnyomni a P-t, sőt, vásárlás után a ki- és bepakoláskor is végig parkolási díjat számít fel a GreenGo, így szintén nem kell sietniük a felhasználóknak.

Az autók vezérlő elemeit fokozatosan cserélik, eddig 25 járműbe került be az új rendszer. Várhatóan július elejére fejeződik be a 300 járműves flotta átalakítása, addig a felhasználók a gombos és a kulcsos megoldással is találkozhatnak.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-04-01 15:20:00
Mintegy 16 ezer kilométer távvezeték, 200 nagyfeszültségű kapcsolóberendezés és 50 generátoregység is alkotja a német vasúttársaság villamosenergiarendszerét. Ezt a kiterjedt rendszert korszerűsíti most a vonatok, vasúti létesítmények és ingatlanok energiaellátásáért felelős vállalat, a Deutsche Bahn Energie. Az új irányítási rendszer várhatóan 2028-ban lép üzembe.
2025-04-01 14:15:00
Végső bevezetési szakaszába lépett az Európai Unió importellenőrzési rendszere (Import Control System 2, ICS2), így 2025. április elsejétől az új vámkövetelmények kiterjednek a vasúti, közúti és tengeri, belvízi szállításra is. A figyelmetlen cégek a vámkezelés megtagadására és bírságokra is számíthatnak – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda.

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS