Ezek a Grapoila legfontosabb célkitűzései 2022-re

Ezek a Grapoila legfontosabb célkitűzései 2022-re
Szerdahelyi Csaba  |  2021. 12. 04., 10:56

Minőségi termékeket gyártunk és ettől semmi sem tántoríthat el – mondta az Üzletemnek Pinczés Marianna, a Grapoila ügyvezető-tulajdonosa.

CÉGES LEGEK sorozatunk 13. cikkében a sajtolt olajokat, magkrémeket, gluténmentes liszteket és natúrkozmetikumokat gyártó és forgalmazó Grapoila legjeit Pinczés Marianna, a Grapoila ügyvezető-tulajdonosa osztja meg az olvasóval.

Az előző év LEGNAGYOBB tanulsága:

Meglepő volt számomra, milyen hamar megszokja az ember az őt körülvevő változásokat, legyenek azok akár a világjárvány okozta félelmek, vagy az ebből következő lezárások, regulációk. Az ember alkalmazkodóképessége bámulatos.

Az idei év LEGNEHEZEBB feladata:

Értelmesen, gazdaságosan, jó döntésekkel lekövetni a folyamatos gazdasági kilengéseket, mint amilyen az alapanyagárak gyors és kiszámíthatatlan növekedése, a logisztikai lehetőségek korlátozottsága vagy a szintén folyamatosan növekvő ára… De erre még számtalan példát lehetne sorolni az idei évből.

A jövő év LEGFONTOSABB célkitűzése:

A termékfejlesztéseink polcra juttatása, tényleges befejezése. A beruházásaink és kivitelezéseink megfelelő minőségben és határidőre történő befejezése, illetve az ezen növekedésből következő szervezeti változások megfelelő koordinációja.

A vállalkozás eddigi LEGNAGYOBB dobása:

Ezt nehéz meghatározni, szerencsére sok sikeres termékkel büszkélkedhetünk, és a fejlődésünk is folyamatos, de az idáig vezető út jó és rossz döntésekkel volt kikövezve.

A vállalkozás életében a LEGDRASZTIKUSABB váltás/változtatás:

Minden komolyabb szervezeti változtatás eleinte nehéznek tűnik, de egy idő után elrendeződnek a dolgok, és beáll az új rend, amit a munkatársak többsége elfogad. A mi életünkben nagy változásnak számított a budapesti iroda költözése, mert a kollégák nagy részének az új, városperemi munkahely bizony jelentős távolságra esik a lakóhelyétől. Emiatt ez a változás sajnos sok veszteséggel járt, de az új helyen kialakított életterünk megérte ezt az áldozatot, így ezt a jó döntések közé soroljuk, a költözés összes nyűgével együtt is. Az új rendszerek, mint akár egy csoportos adóazonosító bevezetése, több szempontból is nehéz: az elején rá kell szánni a stratégiához szükséges időt, ami az átalakítást és a döntés meglépést megelőzi, majd a változtatás bevezetése után az összes ennek kapcsán felmerülő hibát javítgatni kell. Nehéz, időigényes, de ez a fejlődés útja.

A LEGHATÉKONYABB működéshez szükséges új feladatok:

Számunkra a következő lépés a gyártás és más folyamatok automatizálása, rendszerbe foglalása.

Az eddigi LEGDRÁGÁBB beruházásuk:

Üzemfejlesztés emeletráépítéssel.

Erre kellene a jövőben a LEGTÖBB pénzt fordítani:

Egy dolgot lehet csak írni? A gyártási folyamatok automatizálása lesz a legköltségesebb.

A LEGBOSSZANTÓBB pillanat a vállalkozás történetében:

Itt is sok mindent fel lehetne sorolni, de talán az emberi kapcsolatokban, emberekben való csalódás a legrosszabb. A legbosszantóbb pedig az, amikor valamit teljes erőbedobással véghez viszünk, majd utólag kiderül, hogy feleslegesen fáradtunk.

A LEGNAGYOBB konkurenst ezzel lehet legyőzni:

Minőségi termékeket gyártunk és ettől semmi sem tántoríthat el.

Ezzel a LEGNEHEZEBB ma megbirkózni az üzleti életben:

A nagyon gyors ütemű és állandó változásokkal a legnehezebb megbirkózni, amelyek minden területen jelen vannak.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-04-01 15:20:00
Mintegy 16 ezer kilométer távvezeték, 200 nagyfeszültségű kapcsolóberendezés és 50 generátoregység is alkotja a német vasúttársaság villamosenergiarendszerét. Ezt a kiterjedt rendszert korszerűsíti most a vonatok, vasúti létesítmények és ingatlanok energiaellátásáért felelős vállalat, a Deutsche Bahn Energie. Az új irányítási rendszer várhatóan 2028-ban lép üzembe.
2025-04-01 14:15:00
Végső bevezetési szakaszába lépett az Európai Unió importellenőrzési rendszere (Import Control System 2, ICS2), így 2025. április elsejétől az új vámkövetelmények kiterjednek a vasúti, közúti és tengeri, belvízi szállításra is. A figyelmetlen cégek a vámkezelés megtagadására és bírságokra is számíthatnak – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda.

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS