Élő kapcsolat a közösséggel

Élő kapcsolat a közösséggel
2021. 12. 09., 08:30

Jelen lenni a mindennapokban, segítséget nyújtani a pénzügyi háttér megteremtésében: az UniCredit Banknál ezzel támogatjuk ügyfeleinket. Ennek kapcsán kiemelt figyelmet fordítunk a helyi közösségekkel való kapcsolat ápolására is – ezért vesz részt a bank a tehetségeket elismerő Megyei Prima Díjak átadásában is.

A VOSZ megyei szervezetei által 2005 óta évente átadott Megyei Prima Díjakkal a szervezők a kultúra, a tudomány és a sport jeles helyi képviselőit ismerik el, az összes magyarországi megyében. A díjakat a helyi közösség jelölése alapján osztják ki három főkategóriában, de további kategóriákban is osztanak ki elismeréseket, míg az összes résztvevő emlékplakettet kap.

A különleges helyszíneken megrendezett megyei rendezvények óriási élményt jelentenek a résztvevőknek. A program hasonlóképpen zajlik le: a helyi tehetségek műsora után kerül sor az egyes főkategóriák legjobbjait elismerő díjak átadására. Összesen hárman kapják meg a Megyei Prima Díjat. A díjjal járó anyagi elismerés is a helyi összefogást tükrözi, hiszen a közösség tagjaiként az önkormányzatok, a VOSZ és vállalatok – köztük az UniCredit Bank mint a VOSZ kereskedelmi partnere – járulnak hozzá a díj összegéhez. A díjátadót állófogadás és jó hangulatú, kötetlen beszélgetés követi a résztvevők, a díjazottak és a meghívott vendégek között.

Bankunk számára kiváló lehetőséget jelent az évente megrendezett esemény arra, hogy ápoljuk a meglévő kapcsolatokat a helyi közösséggel, a vállalatok képviselőivel, illetve újakat alakítsunk ki a rendezvényt kísérő kötetlen beszélgetések során. Mert akár cégekről, akár magánszemélyekről van szó, a hosszú távú együttműködés alapját a kölcsönös bizalmon alapuló partneri kapcsolat jelenti – ennek megteremtésére, elmélyítésére kiváló alkalmat biztosítanak a Magyar Prima Díjakhoz kapcsolódó támogatói feladatok és a díjátadó estek.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 04. 03., 15:35
„Ahhoz, hogy zökkenőmentesen beépülhessen a cég működési gyakorlatába az elektronikus számlabefogadás és -kibocsátás, rendszerszinten kell átgondolni a folyamatokat: az elektronikus számla beérkezésétől kezdve a jóváhagyási, könyvelési teendőkön át a szabályos archiválásig” – hangsúlyozza Nyári Zsolt a K-X Consulting ügyvezetője.
2025. 04. 02., 09:05
2025. januárban a nettó átlagkereset Romániában 5328 lej volt, ami a hónap végi lej/forint árfolyammal számolva 436 900 forintot ért; Magyarországon ugyanebben a hónapban a (kedvezmények nélkül számolt) nettó átlagbér 444 300 forint volt.

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS