„Cápák között”: öt jó tanács induló vállalkozásoknak

2020. 08. 03., 17:45

Elhivatottak és kreatívak – többek között ebben erősek a Cápák között műsorba jelentkezett vállalkozások saját elmondásuk szerint, emellett bíznak termékük piaci sikerében, és a megfelelő csapat összeállításával is jól boldogulnak. Mindez azonban még kevés egy cég sikeres működtetéséhez és fejlesztéséhez. A K&H ezért a „Cápák között” versenyzők tapasztalatai alapján megmutatta azt a néhány kritikus pontot, amely döntően meghatározza egy vállalkozás sikerét.

Az induló vállalkozások a kreativitásukat, az új ismeretekre való nyitottságukat és a vásárlói igények jó megértését tartják fő erősségüknek, – ez derült ki a Cápák között üzleti showműsor csapatainak elmondása alapján. „Az innovatív ötlet és a nyitott hozzáállás mellett az olyan „száraz” üzleti területek, mint a stratégiai és pénzügyi tervezés, illetve a megfelelő cégforma és adózási forma megválasztása kulcsfontosságú a sikeres vállalkozás alapításához és fejlesztéséhez. A kezdő cégek azonban hajlamosak arra, hogy mindent maguktól vagy az interneten található információk alapján próbáljanak megoldani. A műsorban versenyző közel 100 csapat tapasztalataira alapozva ezért összegyűjtöttük a sikeres vállalkozás indításának legfontosabb teendőit” – mondta Kökény Roland, a Cápák között csapatait mentoráló K&H Bank kkv szegmens marketing vezetője.

  1. Ismerd a piacodat: A korai szakaszban lévő cégek számára az igazi kihívást a piacra lépés jelenti, hiszen ekkor derül ki, hogy az előre megtervezett üzleti modell működőképes-e, a termék pedig valóban piacképes-e. Gyakran előfordul, hogy a fejben tökéletesnek hitt terv csődöt mond, ha nem fektetünk elég figyelmet arra, hogy pontosan milyen célközönség számára, milyen csatornákon keresztül és mennyiért értékesítjük az adott terméket.
  2. Stratégia és B-terv is kell: Szükség van egy stratégiára, amihez előre át kell gondolni, hogy mik a jövőbeli célok, és azt milyen eszközökkel és hogyan lehet elérni. Ugyanilyen fontos az is, hogy legyen egy alternatíva arra az esetre, ha nem működik az eredeti elgondolás. Hiszen egy vállalkozás sikeréhez ritkán vezet egyenes út, sokkal inkább egy számtalan útkereszteződésből és lehetőségből álló térkép.
  3. Legyen pénzügyi terved: A bevételek és kiadások megtervezése elengedhetetlen, hiszen az induláskor a kiadások egy jó ideig meghaladhatják a bevételeket, melyre megoldást kell találni. Emellett arra is fel kell készülni, ha az új üzleti lehetőség finanszírozására nem áll rendelkezésre elég saját forrás.
  4. Válassz a terveidhez passzoló cégformát és adózást: Alaposan végig kell gondolni, hogy melyik cég- és adózási forma a legmegfelelőbb, hiszen nem mindegy, milyen mértékű felelősséggel és adóterhekkel jár a cég működtetése, illetve mekkora kezdeti tőkére van szükség.
  5. Ne félj tanácsot kérni a szakértőktől: Ahogyan az autónkban a tájékozódáshoz, úgy az üzleti sikerek eléréséhez is „navigációra”, szakmai tanácsadásra van szükség. Ne féljünk tehát a számunkra ismeretlen területeken szakemberekhez fordulni, akik nem általánosságban, hanem a saját igényekhez igazított megoldásokat tudnak javasolni.
Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 04. 03., 15:35
„Ahhoz, hogy zökkenőmentesen beépülhessen a cég működési gyakorlatába az elektronikus számlabefogadás és -kibocsátás, rendszerszinten kell átgondolni a folyamatokat: az elektronikus számla beérkezésétől kezdve a jóváhagyási, könyvelési teendőkön át a szabályos archiválásig” – hangsúlyozza Nyári Zsolt a K-X Consulting ügyvezetője.
2025. 04. 02., 09:05
2025. januárban a nettó átlagkereset Romániában 5328 lej volt, ami a hónap végi lej/forint árfolyammal számolva 436 900 forintot ért; Magyarországon ugyanebben a hónapban a (kedvezmények nélkül számolt) nettó átlagbér 444 300 forint volt.

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS